KifejezésKeresések
Nyomtatható verzió
Elôzô 1 1135 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.10.31. - Röplabda - Veszprémi ESC - Vasas Opus-Via Óbuda

Női röplabda csapataink vasárnap Veszprémbe utaztak, ahol a helyi egyetemi csapatokkal vívták meg soros bajnoki mérkőzéseiket.. Ami a felnőtteket illeti a piros-kék lányok eddigi eredményeit nem érheti kritika, már ami a győzelmeket illeti, viszont a mutatott játékban még van hova fejlődni a csapatnak. Igaz, sokan voltak sérültek is, de Nyári Virág és Battlay Krisztina újra a csapat rendelkezésére állt, viszont a feladó posztról még mindig hiányzik Borlai Luca, aki gerincsérvvel küszködik. A találkozó előtt már borítékolható volt az eredmény.

Hiszen a Vasas az ország egyik legjobb csapata, míg a veszprémiek gárdája nagyon fiatal és rutintalan. Az angyalföldiek a következő összeállításban léptek pályára: Mátrai Nagy Veronika, Nyári Virág, Soós Nikolett, Tormási Orsolya, Dégi Barbara, Jáka Zsuzsanna és Vatai Gabriella (liberó).

A kis csarnok nagyon hamar megtelt, hiszen a helyi és a fővárosi szurkolók is szép számmal kilátogattak a mérkőzésre. A Vasas szimpatizánsai dobokkal és persze hangos szurkolással érkeztek.

A találkozót az angyalföldiek kezdték jobban, és magabiztosan vezettek. A lányok most pontosabban és precízebben játszottak, mint eddig, mely a gyors befejezéseknél volt szembetűnő. A két csapat közötti különbség hamar elérte a 10 pontot, így a piros-kék szurkolók nyugodtan rászámolhattak az egyetemi csapatra. Ami a vendégcsapatot illeti, rendkívül lelkesen játszottak és minden egyes pontot nagyra értékeltek, szimpatikus viselkedés. Az első szett 25-11-es vendéggyőzelemmel zárult.

A második játékrészben is hasonlót láthattunk, mint az elsőben. A piros-kék lányok hamar magukhoz ragadták a vezetést, melyet egy percig sem engedtek ki a kezükből. A csapatban ekkor Nagyné Mátrai Veronika és Nyári Virág villogott, de a fiatalok közül Soós Niki is kitűnő játékot mutatott be. Ez a szett kicsit hosszabbra sikerült, mint az első, de 25-14-es Vasas győzelemmel zárult. A szurkolók ekkor belekezdtek szokásos énekükbe: „már csak egy szett”.

És ha kicsit előrerohanunk, akkor elmondhatjuk, hogy a lelkes szurkolóknak most is igazuk lett, hiszen a harmadik játékrész is magabiztos Vasas sikerrel zárult. Hogy a pályán mi történt? A harmadik szettben Jókay Zoltán, a csapat vezetőedzője a fiataloknak is bizonyítási lehetőséget adott, ami jó húzásnak bizonyult. Elsősorban a másodikszámú feladó, Pinke Barbara brillírozott ekkor, és kitűnő feladásai mellett 4 pontot szerzett. A csapat magabiztosan hozta a kötelezőt és az utolsó játékrészt, mely egyben a győzelmet is jelentette. 25-10

Jókay mester elégedett lehet az első és a harmadik szettben mutatott játékkal, hiszen csapatunk ekkor esélyt sem adott a házigazdáknak!

A csapat legjobbjai Nagyné Mátrai Veronika, Nyári Virág és Soós Nikolett volt.

Veszprémi ESC - Vasas Opus-Via Óbuda: 0-3 (-11, -14, -10)

A juniormérkőzésre is viszonylag sok néző illetve szurkoló maradt, így a hangulat továbbra is jónak nevezhető volt. Ezen a találkozón a 2. és az 5. helyezett együttes vívott egymással szoros csatát. Két kitűnő társaság és sok tehetséges fiatal, több nem is kell egy jó mérkőzéshez.

A találkozó nagyon nagy taktikai csatát hozott, ahol a szetteket rendre a hazaiak kezdték jobban és a mieinknek szinte mindig -5 pontról kellett felkapaszkodniuk és maguk javára fordítani a játékrészt. Az első két szettet viszonylag magabiztosan a piros-kék lányok nyerték, de ami a harmadik szettben történt, az egy drámába is bele illene a hazaiak részéről.

A végjátékhoz közeledve hol az egyik hol a másik csapat vezetett. 22-22-nél egyenlő volt az állás, de egy látványos labdamenet után a veszprémiek ragadták magukhoz a vezetést. Egy jó angyalföldi nyitás-fogadás és máris 23-23 lett. Gyorsan jött egy újabb pont és már 24-23 -ra a mieink vezettek. Az utolsó pontot meg had ne értékeljem, hiszen a mi szempontunkból szerencsés, az ellenfél szempontjából pedig balszerencsés bírói ítélet született, ugyanis az utolsó labdamenetnél a bíró úgy ítélt, hogy a veszprémiek beleértek a labdába, így a mieink tovább építhették a támadást, és végül beüthették a győztes pontot, holott a nézőtérről egyértelműen látszott, hogy hálót ért a labda blokk nélkül.

Erre mondják, hogy jó csapatnak szerencséje is van! A mérkőzésen kiváló teljesítményt nyújtott a felnőtt meccsen is remekelő Soós Nikolett, de mellette Pinke Barbara is kimagaslott, aki kitűnően adta fel a labdákat és pimasz megoldásaival, 11 ponttal járult hozzá a csapat sikeréhez.

Veszprémi ESC - Vasas Opus-Via Óbuda: 0-3 (-20, -23, -23)

Ezen a héten csapatainkra nehéz feladat vár, hiszen szerdán Tatabányán, míg szombaton Gödöllőn játszanak rangadót a piros-kék lányok.