Leggyakoribb keresések
KifejezésKeresések
Nyomtatható verzió
Elôzô 1 1138 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.02. - Vízilabda – Első hazai meccsét a Szeged ellen játszotta és nyerte a TEVA-VasasPlaket

A Szeged Beton VE csapata pár napja még a Dominot szorongatta meg a csongrádi fővárosban, most azonban elmaradt az izgalom, a TEVA-VasasPlaket hatgólos győzelmével zárult a szerda esti bajnoki a Komjádi uszodában.

Aktívan kezdtek a szegediek, másfél perc után meg is lett az eredménye: Komlósi Péter távoli bombájába még beleért Nagy Viktor, de a labda a képzeletbeli gólvonal mögé csorgott (0-1). Varga Dénes hamar egalizált, miután a centerben kapott labdát biztosan értékesítette (1-1). A negyed közepén szép csavarással került a labda a hazai kapuba Szamardzsics révén, így a mérkőzés során másodszor, ám utoljára vezetett a Szeged (1-2). A játékrész utolsó percében főszerepet játszottak a Steinmetz testvérek. Előbb Barnabás középre ívelt labdáját továbbította a kapuba Ádám (2-2), majd 17 másodperccel a negyed vége előtt az idősebb Steinmetz is gólt lőtt az egyébként jól védő Baksának (3-2). A második negyed elején a szegedi Juhász előbb kapufát lőtt, majd kiállították. Az emberelőnyös helyzetet Tóth Márton használta ki (4-2), tudatosítva ezzel mind a nézők, mind a vízben lévők számára az erőviszonyokat. A Vasas következő támadásaiban egy-két hiba csúszott, így szépített még a szegedi gárda (4-3), majd Varga Dani szélről adott labdája után Tóth Marci keze sült el – hibátlanul (5-3). Egy perccel a nagyszünet előtt az imént gólpasszt adó Varga Dániel két lövőcsel után eleresztett lövése beállította a félidő eredményét (6-3).

A harmadik negyedben egy perc elég volt ahhoz, hogy a meccs kimenetele ne legyen többé kérdés. Miután a szegediek nem végeztek el egy nekik ítélt sarokdobást, a Vasas jöhetett. Pontosabb Hosnyánszky Norbi, akik végigúszott a jobb szélen és volt csapata ellen betalált (7-3). Mátyás Zoltán csapattársát lemásolva iratkozott fel az eredményjelzőre (8-3). Nem sok izgalmat hozott a negyed folytatása, Varga Dénes mattolta Buksát, majd két szegedi gól után (9-5) Hosnyányszky másodszor is megkeserítette a szegediek életét (10-5). Az utolsó játékrész kérdése már csak a pontos végeredmény volt. A fáradt Szeged ellen Tóth Márton megszerezte harmadik gólját (11-5). Nem akart lemaradni társától Varga Dénes sem, ő is a harmadik gólját dobta (12-5). A maradék gólok felváltva estek, a szegedi csapatkapitány, Varga Péter és Juhász Zsolt vezérletével becsületesen küzdöttek déliek. Hiába lőttek ketten három gólt a hátralévő időben, Kincses Attila és Kuncz Tamás kapuban kikötő lövéseinél ők is tehetetlenek voltak.

TEVA-VasasPlaket – Szeged Beton VE 14–8 (3–2, 3–1, 4–2, 4–3)

Góljainkat Kincses Attila, Mátyás Zoltán, Hosnyánszky Norbert (2), Kuncz Tamás, Varga Dániel, Varga Dénes (3), Steinmetz Barnabás, Tóth Márton (3), Steinmetz Ádám szerezték.

Csapatunk edzőjét, Földi Lászlót a mérkőzés után kérdeztem:

Kicsit szoros volt az eleje, utána viszont magabiztosan játszottunk és könnyedén nyertünk. Tényleg könnyű volt? -Az elején elkövettünk néhány hibát, amit a Szeged gyorsan ki is használt. Utána azonban összeállt a védelem és az történt a vízben amit mi akartunk, így nem volt kérdéses a végeredmény.

-Úgy láttam, hogy az átlagosnál több hibát követtünk el… -Ezek a hibák abból adódnak, hogy sok a fiatal, nincs még meg a játékosok rutinja. Valamiben viszont felülmúlhatatlanok: nagy szívvel játszanak, végig küzdenek és hajtanak.

-Mit gondolsz, mire lesz ez a teljesítmény elég a soron következő bajnokin, a Domino ellen? -Nehéz erre bármit is mondani, nagyon a bajnokság elején járunk még. Rövidesen kiderül.