Elôzô 1 1146 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.12. - Vízilabda - Szuperkupa-győzelem bajnoki mérkőzésen

Egy mérkőzésen két győzelmet aratott a TEVA-VasasPlaket férfi vízilabda csapata a Domino-BHSE otthonában. Csapatunk példamutató, fegyelmezett játékkal gyűjtötte be a két bajnoki pontot a kapkodó, idegesen játszó hazaiak ellen.

Az OB I. örökrangadója Szuperkupa-győzelmet is ért, így a néhány héttel ezelőtti, Magyar Kupa döntőjében elszenvedett vereség mellett a tavalyi Szuperkupa-fináléért is revansot vettünk. Szívós Márton góljával indult a találkozó (1-0), ami mindössze egy percig maradt válasz nélkül. Varga Dénes a kapu előtt kapta a labdát, pillanatnyi gondolkodás után úgy döntött, átemeli Gergely felett. Jó döntés volt, a játékszer a hálóban kötött ki (1-1). Kiss Gergely is megpróbálkozott egy hasonló mozdulattal, ám ő a felső lécet találta el. Páros kiállítás után (Benedek Tibor és Steinmetz Ádám) Kiss Gergely távoli lövését a felső kapufa most a kapuba segítette (2-1). Nagy küzdelem folyt, a személyi hibákkal tarkított találkozó következő gólját azonban ismét a piros-fehérek szerezték, Fodor Rajmund révén (3-1).

Csapatunk elkapkodott kettős emberelőnye után Nagy Viktor lélekjelenlétére volt szükség, amikor Szívós és Székely összjátéka után utóbbi lőtt, kapusunk bravúrral hárított. 12 másodperccel a negyed vége előtt Varga Dénes passzából Varga Dani talált be, így 3-2-re zárkóztunk fel.

A második ráúszásnál Tóth Márton hozta el a labdát, akinek nem ismeretlen a Kőér utcai medence vize, hiszen tavaly még Honvédot erősítette. A 75. OB I.-es mérkőzésén vízbe szálló Varga Dénes megint jó labdát adott, ezúttal csapatkapitányunkat, Steinmetz Barnabást találta meg a jobb oldalon, aki gólra váltotta az átadást (3-3). Utoljára vezetett a Honvéd, amikor Fodor lövése talált utat a védők kezei között (4-3). Steinmetz Barna viszonozta Varga Dénes iménti gólpasszát, aki lefordulva védőjéről, ismét egyenlített (4-4). A fordulópont Tóth Marci lövése volt, aki másodpercekig lóbálta a labdát, megnézte a bal felsőt és megmutatta azt a labdának is (4-5). Négy perc volt hátra a nagyszünetig. Elkezdett kapkodni a Domino, a Vasas pedig még fegyelmezettebben védekezett, így másfél perc gólcsend után Varga Dániel értékesített ziccere már kétgólos vezetést jelentett - nekünk (4-6). Erre még a Honvéd csapatkapitánya, a kétszeres olimpiai bajnok Benedek Tibor válaszolni tudott (5-6), azonban a félidő végén indított hazai rohamot jól állták Földi László pólósai, így az állás a negyed végéig nem változott.

A fordulás után ismét miénk lett a labda, amit bő egy perc után a hazai kapuba juttattunk, pontosabban Steinmetz Ádám (5-7). Hiába próbálkozott a Domino, a formán kívül játszó Kiss Gergely lövése a blokkban akadt meg, de Bárány sem tudott betalálni, köszönhetően Nagy Viktor káprázatos védésének. Hosnyánszky Norbert jobb alsóba lőtt büntetőjével 2 és fél perc után 3 gólos volt a differencia (5-8). A hazai nézők a játékvezetőket okolták, ahelyett, hogy csapatukban keresték volna a hibát, akik a sorozatos emberelőnyök adta lehetőségekkel nem tudtak élni, csak Molnár Tamás volt, aki ki tudta használni Tóth Marci kiválását, 2 perccel a harmadik negyed vége előtt (6-8). A játékrész végére még egy Vasas kapufa és egy kimaradt Kiss Gergő ziccer maradt.

Az utolsó negyedben elhozta a labdát a Honvéd, Kovács István edző gyorsan időt is kért, hogy ki tudják használni a Varga Dani kiállításából ketyegő másodperceket. Nos, ez nem jött össze, Fodor lövése a jól védekező pólósaink blokkjáról hagyta el a játékteret. Nem úgy az ellentámadásnál, ahol Varga Dénes harmadszor is lefordult aktuális védőjéről és betalált (6-9). Az következő támadásból sem tudott szépíteni a Domino, a 300. bajnoki mérkőzésén játszó Steinmetz Barnabás keze állta a labda útját. Kerek hat perc volt hátra a találkozóból, amikor Kincses Attila szerzett gólt (6-10).

A kb. 700 főt számláló szurkolótábor is csendesebb lett, ők is érezhették, hogy itt eldőlt a találkozó. Igazolta őket Heinrich Dávid (6-11), akinek góljára Benedek Tibor gólokkal felelt (8-11), de Hosnyánszky 1 perc 11 másodperccel a vége előtt visszaállította a négy gólos különbséget (8-12).

A rengeteg kiállítás mellé még két találat belefért a végére: Molnár beadását Hárai továbbította a hálóba (9-12), majd Steinmetz Ádám mattolta Gergely Istvánt 11 másodperccel a vége előtt, kialakítva ezzel a negyedik forduló rangadójának, egyúttal a Szuperkupa-döntő végeredményét: Domino-BHSE - TEVA-VasasPlaket 9-13 (3-2, 2-4, 1-2, 3-5)

Gólok: Benedek (3), Fodor (2), Szívós, Kiss G., Molnár, Hárai, ill. Varga Dénes (3), Varga Dániel (2), Hosnyánszky (2), Steinmetz Á. (2), Steinnmetz B., Tóth M., Kincses, Heinrich.

A mérkőzés utáni értékelések:

Földi László (TEVA-VasasPlaket edzője): A fegyelmezett játék és a jó védekezés is része volt a sikernek, de van egy kulcsszó: a CSAPAT - csupa nagybetűkkel.

Benedek Tibor (Domino-BHSE csapatkapitánya): Az emberelőnyös helyzeteinket elhamarkodtuk, míg a Vasas jól használta ki az emberfórokat. Amellett, hogy a támadásokban is sikeresebbek voltak, szervezetten védekeztek.

Székely Bulcsú (Domino-BHSE): A hibát mindig magunkban kell keresni. A sok emberfór-emberhátrány miatt kialakul bizonytalanságok után mindenki maga próbálta megoldani a feladatát, így nem azt játszottuk, amit korábban gyakoroltunk. A Vasas fegyelmezett volt, és megérdemelten nyert.