Elôzô 1 1155 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.19. - Vízilabda - Hoztuk a BVSC elleni kötelezőt

Csapatunk 14-8 arányú győzelmet aratott hazai pályán a BVSC ellen. Ezzel párhuzamosan, szintén szombat este az UTE otthonába látogató Szeged 9-5-re múlta felül fővárosi vetélytársát, így öt forduló után a bajnokság egyetlen veretlen csapata a TEVA-VasasPlaket.

Pár évvel ezelőtt még rangadónak titulálták a Vasas-BVSC találkozókat, de akkor még más vizek folytak a Dunán. Azóta jelentősen megcsappant a vendégek játékosállománya, csak hogy egy-két nevet említsünk a teljesség igénye nélkül: Szécsi Zoltán, Nitsovits Tamás, Vincze Balázs, illetve Nagy Viktor, aki immár a mi kapunkat védi.

A találkozó előtt Puskás Ferenc emlékének egy perces gyászszünettel adóztunk.

A TEVA-VasasPlaket hamar gólokban mérhetően is tudatosította az aktuális erőviszonyokat, Mátyás Zoltán indította meg a piros-kék gólgyártást, amit Steinmetz Ádám bátyja passzát értékesítve folytatott. Négy perc gólcsend után az idősebb Steinmetz egy támadás végén nem tudta eldönteni, hogy kinek adja a labdát, így ő vállalta el a lövést, ami a vendégek hálójában kötött ki. A negyedből hátralévő másfél percben még Varga Dénes és Kuncz Tamás is beköszönt a játékrész alatt egy kapuralövési kísérletig jutó BVSC-nek, így 5-0 után indulhatott a második ráúszás.

Ekkor már összeszedettebb volt a kék-sárga gárda, talán felszabadultabb is. Simon és Kriszt révén kétszer is betaláltak, a kapufánkat is megdöngették, de Tóth Marci távoli bombáival szemben tehetetlenek voltak, csakúgy mint Mátyás találatánál, aki a jobb oldalon végigúszó Heinrichtől kapott hibátlan labdát. Ő sem hibázott, így 8-2 volt olvasható az eredményjelzőn az öt perces nagyszünetben.

A második félidőre kicsit változott a játék képe, kapunkban Jónás Györgynek, a mezőnyben pedig fiatal csapattársainak szavazott bizalmat Földi László. A BVSC rendre válaszolni tudott a Vasas-gólokra, csak a negyed közepén volt egy apróbb kihagyás, amikor zsinórban három hazai találat született. Hosnyánszky és Varga Dénes kétszer, míg a fiatal reménység, Takács Bálint egyszer volt eredményes, amire a vasutasoknál Balatoni találata mellett az est legeredményesebb játékosának, Szabó Botondnak duplája jelentett vigaszt (13-5).

Az utolsó játékrészben a különféle taktikai elemekkel is kísérletező Vasas ellen olyannyira partiban volt a BVSC, hogy Szabó Botond ismételt duplájával és Pecz találatával hozták a negyedet, három góljukra egy válasz érkezett részünkről.

Összességében megállapíthatjuk, hogy csapatunk egy negyed alatt eldöntötte a két pont sorsát, utána Földi László kedvére próbálgathatta a különféle taktikai variációkat, a hátralévő időben pedig a BVSC remekül helyt állt a kulcsjátékosait pihentető TEVA-VasasPlaket ellen.

TEVA-VasasPlaket - BVSC 14-8 (5-0, 3-2, 5-3, 1-3) Gólok: Varga Dénes (3), Mátyás (2), Hosnyánszky (2), Tóth Márton (2), Kincses, Kuncz, Takács B., Steinmetz B., Steinmetz Á., illetve, Szabó B. (4), Simon A., Rókus, Balatoni, Pecz

Vincze Balázs (BVSC) A második két negyedben jól játszottunk, helyt állt csapatom. A játék ezen periódusában a már eldőlt mérkőzésen a Vasasnál is lehetőséget kaptak a fiatal játékosok, és az ellen a csapat ellen hoztuk a döntetlent, így teljesen elégedett vagyok a végeredménnyel.

Földi László (TEVA-VasasPlaket) Az volt a nehéz ezen a mérkőzésekben, hogy nem konkrétan erre készültünk, hanem az Eger elleni jövő heti találkozóra. Természetesen a BVSC sem lebecsülendő, de játékosaim nem úgy koncentráltak ahogy kellene, ennek is köszönhető, hogy a szokásosnál többet hibáztunk.