Elôzô 1 1160 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.26. - Vízilabda - Győzelem fogcsikorgató küzdelemben

Az első félidőben mindössze 3 gól született (1:2): a csapatok elsősorban a védekezésre koncentráltak. A kapusok jól teljesítettek, bár a kapufa többször is velünk volt. Szünet után gyorsan fordítottunk, majd kétgólos előnyre tettünk szert (4:2), de az Eger nem adta fel, ekkor még egyenlíteni tudott. A nagy küzdelmet csapatunk bírta jobban erővel, kétgólos előnyünknél döntőnek bizonyult Varga Dani labdaszerzése, megúszása, majd a megítélt emberelőnyt is Ő használta ki. Az egri csapat egy gólt még szerzett, de a végén mi örülhettünk a kétgólos győzelemnek.

Összességében elmondható, hogy a vártnál kevésbé látványos, de renkívül kemény és egyben sportszerű mérkőzésen csapatunk megérdemelt győzelmet szerzett.

Hatból hat – röviden így lehetne összefoglalni az ING OB I. eddig lejátszott fordulóit csapatunk szemszögéből. De amilyen egyszerű a kijelentés, olyan összetett a háttere, ugyanis az eddigi fordulókban legyűrtük a címvédő Domino-BHSE (13-9) és a Szeged-Beton (14-8) pólósait, a mai rangadón pedig a Brendon-Fenstherm-ZF-Eger gárdáján kerekedtünk felül 7-5 arányban úgy, hogy az első félidőben 1-2 állt az eredményjelzőn. Nem csak a TEVA-VasasPlaket számára volt sűrű az eddigi bajnoki program. Az egriek szintén két rangadóval a hátuk mögött érkeztek a Komjádi uszodába. Először a Szegedi Beton bizonyult keménynek számukra a csongrádi fővárosban (4-7), majd a múlt héten a Domino ellen egyetlen góllal maradtak alul hazai környezetben (13-14).

Az Eger labdaszerzésével kezdődött a találkozó, amely után Kis Gábor gyorsan kétszer is tesztelte Nagy Viktort. A vendég kapusnak Varga Dani mutatta meg a labdát egy távoli lövéssel az első piros-kék támadás végén. Mindkét csapat jól védekezett, főleg a két hálóőr igazolta jó formáját. Négy gólmentes perc után Decker lövése kerülte el a kapunkat, majd fordultunk, Varga Dénes úszott meg, egészen a kapuig masírozott és a jobb felsőbe vágta a labdát (1-0). A gól nem sokáig maradt válasz nélkül, két perccel a negyed vége előtt Császár György távoli bombájáról Nagy Viktor kicsivel lemaradt (1-1). A fennmaradó időben a vendég lécen Varga Dénes, a hazain Kis Gábor lövése csattant. A második negyed első támadását a Vasas indíthatta, mégis az első helyzetet az egriek hozták össze, egészen pontosan a vendégek csapatkapitánya, Kiss Csaba, aki távolról találta el a kapufát. Két percet kellett várnunk az első igazi hazai helyzetre, Tóth Marci kezébe hajszálpontos átadás érkezett a bal oldalon, de a lövés pillanatában kicsúszott a kezéből a labda. Újabb egy perc telt el, amikor egy hevesi támadás végén a válogatott védő, Gór-Nagy Miklós keze sült el és a labda a kapu bal oldalába akadt (1-2). A Vasas gyorsan akart válaszolni, de előbb Heinrich az oldalhálóba akasztotta a labdát, majd Mátyás beadása sikeredett pontatlanra. Az egri játékosok sem tétlenkedtek. Olyannyira nem, hogy Nagy Viktor bravúrjaira többször is nagy szükség volt. Két perccel a félidő előtt Hosnyánszky Norbi lövése pattant ki a kapufáról, amiről Kincses centikkel lemaradt, így csak erőtlenül tudott a labdába pöckölni, Jászberényi pedig résen volt. A nagyszünetig tovább jellemezte a meccset a küzdelmes játék és a kemény védekezés mindkét oldalon. Ennek tükrében nem meglepő, mégis ritkán látható állással fordulhattak a csapatok (1-2).

A második félidő gyors egyenlítéssel kezdődött, Steinmetz Barnabás nagy gólt akasztott Jászberényi hálójába. Nem sokkal később egy Vasas támadás végén az ifjabb Steinmetz ellen Gór-Nagy Miklós megmozdulása ért kiállítást, pár másodperccel később Baco követte csapattársát a pálya szélére, majd a kettős emberelőnyt Hosnyánszky értékesítette (3-2). A labdát a meccs ezen szakaszában többet birtokoltuk, aminek meglett az eredménye. Miután Mátyás segített be Nagy Viktornak egy Császár-lövésnél a gólvonalon, Tóth Marci kétgólosra növelte a differenciát (4-2). Nem ijedt meg az egri csapat. Sőt! Előbb Császár talált be, majd Nyéki passzát Kis Gábor húzta a kapuba, ezzel másfél perc alatt egalizálták a mérkőzés állását két emberelőnyös helyzetből (4-4). A negyedben kialakult Vasas dominanciát Mátyás tette az eredményjelzőn is láthatóvá, 56 másodperccel az utolsó játékrész előtt távolról lőtt gólt (5-4). A záró nyolc perc hosszú ideig ismét a védekezésről szólt mindkét oldalon, egészen addig, amíg Varga Dénes lefordulását Baco szabálytalanul akadályozta meg. A megítélt büntetőt Hosnyánszky magabiztosan értékesítette (6-4).

A játékrész közepén Varga Dániel is meglőtte a maga gólját, eldöntve ezzel a találkozót és a két pont sorsát (7-4). Az egriek nem adtak alább az iramból, Császár György szépítő találata kerek egy perccel Kiszelly játékvezető mérkőzés végét jelző sípszava előtt nem csak a mérkőzés végeredményét jelentette, hanem saját maga harmadik gólját is, így ő lett a rangadó legeredményesebb játékosa.

TEVA-VasasPlaket – Brendon-Fenstherm-ZF-Eger 7-5 (1-1, 0-1, 4-2, 2-1) Gólok: Hosnyánszky (2), Mátyás, Varga Dániel, Varga Dénes, Steinmetz Barnabás, Tóth M., ill. Császár (3), Gór-Nagy, Kis G.

A mérkőzés értékelései:

Tóth Kálmán (a Brendon-Fenstherm-ZF-Eger edzője): Ha az első félidőben kialakult számtalan helyzetünket belőjük, akkor akár meg is nyerhettük volna a találkozót. Ennek ellenére optimista vagyok, mert végig jól játszott a társaság.

Földi László (a TEVA-VasasPlaket edzője): Csak az eredménnyel vagyok elégedett, a játék nem úgy ment, ahogy azt szerettük volna, ezért is tartom értékesnek ezt a győzelmet. Az első két negyedben mindkét csapat feláldozta a támadást a védekezés oltárán, ennek köszönhető, hogy mindössze három gól esett a félidőig. A harmadik és negyedik negyedben már voltak olyan periódusok amikor jól támadtunk.

Kis Gábor (a Brendon-Fenstherm-ZF-Eger játékosa): Végig úgy éreztem, hogy meg tudjuk nyerni a találkozót, de a végére elfáradtunk, mert nehéz volt tartani az első két negyedben mutatott védekezést az ősszel nagyon jó Vasas ellen. Ami viszont pozitív, hogy ellentétben az előző meccsekkel most nem kerültünk hátrányba a mérkőzés elején. Ez, valamint a mai játékunk kedvező előjel a jövőre nézve. Nagy Viktor (a TEVA-VasasPlaket kapusa): Az elején jól védekeztünk, az Eger többször kikerülte a blokkokat, ezért sok védenivalóm akadt. A második félidőre feljavult a támadójátékunk, amivel felülkerekedtünk és megnyertük a mérkőzést.