Elôzô 1 1177 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.12.14. - Vízilabda – TEVA-VasasPlaket: egyszerűen nagyszerűek

Hétközi fordulót rendeztek a vízilabda bajnokság 9. fordulójában. A hétvégi Euroliga-megmérettetés előtt a PVSK-Füszért csapatát láttuk vendégül.

A baranyai gárda meglepően jól kezdte az idényt: az első fordulóban az UTE-vel osztozkodtak a pontokon, azóta csak a BVSC és a Szeged-Beton parancsolt nekik megálljt. Mindez azt eredményezte, hogy a tavalyi pontvadászat 9. helyezettje úgy érkezett a TEVA-VasasPlaket otthonába, hogy 11 pontjával a 4. helyet birtokolta.

Földi László tanítványai valószínűleg a mai meccset is gyorsan el akarták dönteni, így nem volt meglepő, hogy egy perc elteltével máris a PVSK hálójában kötött ki a labda. Az emberelőnyös helyzetet Varga Dénes használta ki (1-0). A pécsiek sem tétlenkedtek, rendre sikerült lövőhelyzetet teremteniük, ám az erőtlen lövéseket biztos kézzel fogta Nagy Viktor. A négyperces gólcsendet mégis a vendégek törték meg: Varga Dani kiállításánál Ambrus Tamás vezetőedző időt kért, majd a megbeszélt figura végén Ridzyk Zoltán egyenlített (1-1). Habár már kevesebb mint három perc volt hátra az első negyedből, a fiúknak nem jelentett gondot az idő beosztása. Három perc alatt három gólt rámoltak be, sorrendben Steinmetz Ádám (a kimozduló kapus mellett), Hosnyánszky Norbi (fórból) és Kovács Robi (De Blasio szorításából) révén (4-1).

A második negyed első komolyabb helyzete góllal fejeződött be. Tóth Marci, Mátyás, Steinmetz Ádám összjáték végén utóbbi a kiszolgáltatott helyzetben lévő kapus mellett a hálóba továbbította a játékszert (5-1). A negyed kiegyensúlyozottságát a felváltva esett gólok is jellemezték. Vendég részről a nemcsak a vízből, de a csapatból is kiemelkedő Bóbis és Czigány találatai jelentették a reménysugarat, amit Kovács Robi duplája hivatott szertefoszlatni (7-4).

A két csapat közötti különbség végig látható volt, ám a harmadik negyedben rajzolódott ki igazán, elsősorban az eredményjelzőre, ahol Mátyás találata után már 8-4 volt olvasható. A kilencedik gólt a kilences sapkát viselő válogatott játékosunk, Varga Dani jegyezte. A szimpatikus pécsi csapat tagjai egy pillanatig sem adtak alább az iramból, a vízben folyó komoly küzdelmet a kiállítások száma is jelezte. A pécsi csapat negyedbeli eredménytelensége a csapatkapitányunk, Steinmetz Barnabás által irányított védelemnek volt „köszönhető”. Az újabb rést Tóth Marci találta a pajzson, két perccel az utolsó felvonás előtt hatgólósra növelte az előnyt (10-4). A negyed utolsó másodperceiben Surányi lőtt bődületesen nagy kapufát.

Mivel a mérkőzés kimenetele már megkérdőjelezhetetlen volt, a záró negyed játéka nem hozott meglepetést. Czigány fórból szépített (10-5). Ezután egy Vasas-akciónál hiába figyelmeztette védőjét Ambrus Tamás, hogy Hosnyánszky fog lőni, a jó akkusztikájú teremben késve jutott el hozzá az edzői szó, így Hosnyánszky lőtt. Egy gólt (11-5). Hosszú percekig gyűrték egymást a két csapat tagjai, mire újra zörgött a háló, ezúttal Lukács vette be Nagy Viktor kapuját 1:47-tel a vége előtt (11-6). Maradt még majd’ két perc, ami éppen két gólra volt elegendő: Kovács Róbert bebizonyította, hogy ezen az estén ő a medence leggólerősebb játékosa, magabiztosan lőtte ki a bal felsőt (12-6), de Steinmetz Ádám sem akart lemaradni, ezért megtoldotta góljai számát egy szép akció végén, amikor Nagy Viktor indításánál Gárdonyi kapussal együtt indultak a labdáért, de győzött a rutin. És a TEVA-VasasPlaket.

TEVA-VasasPlaket – PVSK-Füszért 13 – 6 (4-1; 3-3; 3-0; 3-2) Gólszerzők: Kovács R. (4), Steinmetz Á. (3), Hosnyánszky N. (2), Mátyás Z., Varga Dániel, Varga Dénes, Tóth M., illetve Czigány K. (2), Bóbis M. (2), Ridzyk Z., Lukács G.

Ambrus Tamás: Három ember hiányzott a csapatból, ennek ellenére sikerült helyt állnunk. Bóbis, Czigány és De Blasio játékát emelném ki, sokat dolgoztak a mérkőzésen. Sok szerencsét kívánok a Vasasnak a hétvégi, Recco elleni mérkőzésre.

Földi László: Fejben már a Recco elleni Euroliga mérkőzésre készülünk. Emiatt nem koncentráltunk megfelelően, ami meglátszott a játékon, de az eredménnyel elégedett vagyok, jó mérkőzést játszottunk a pécsiekkel.