Elôzô 1 1182 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.12.16. - Vízilabda - Egy gól döntött a Pro Recco javára

9-8 arányú vereséget szenvedett a TEVA-VasasPlaket az Euroliga favoritjától, az olasz Pro Recco gárdájától. Madaras Norbert és Kásás Tamás csapata ellen végig partiban voltunk, nem sok hiányzott a meglepetéshez.

Megtelt lelátók fogadták az Euroliga legnehezebb kvartettjének kikáltott „C” csoport két legesélyesebb csapatát a szombat esti kupamérkőzésen. A rég várt vízilabda-csemege első negyedében hosszú percekig kóstolgatták egymást az ellenfelek. Négy percet kellett várnunk, hogy beinduljon a tüzijáték, amit sajnos éppen a genovaiak keztek meg. Calcaterra és Kásás lövéseit még hárította Nagy Viktor, ám Mátyás kiállítása után Calcaterra nem hibázott (0-1). Az ellentámadásnál Varga Dániel meglepte az olasz védelmet és Tempesti kapust is, amikor távoli lövésre szánta el magát. A labda a vendégek hálójában landolt (1-1). A gól után elaludtunk, így a védelem pillanatnyi hibájáért a szabadon maradt Deserti büntetett (1-2). Nem sokkal később Steinmetz Ádám két védő gyűrűjében tudott helyzetbe kerülni, ám a kapufa megmentette az olaszokat, csakúgy mint a negyed utolsó pillanataiban, amikor Kovács Róbert találta telibe a felső lécet egy emberelőnyös helyzet végén.

A második negyedben ismét mi hoztuk el a labdát, ami bő fél perc után Nagy Viktor kezében kötött ki. A hazai hálóőr jobb szélen indította Kovács Róbertet, aki testhossznyi előnyben volt Fiorentinivel szemben. Robi egészen a kapuig masírozott a labdával és a végén nagy erővel a hosszúba vágta azt (2-2). Fél perccel később ismét a Recco örülhetett, ezúttal Kuncz vált ki rövid időre a csapatból és Fiorentini talált be a fórból (2-3). A szerencse ismét megmentette a góltól az olaszokat, amikor az üresen maradt jobboldalon Steinmetz Barnabás úszott meg, emelése azonban a felső lécben akadt meg. Az ellentámadás végén Calcaterra villant, szép gólt csavart (2-4). És ismét a kapufa…ezúttal Kovács Róbert találta el a felsőlécet, így egy fór is odalett, de ezt a statisztikát hamarosan kozmetikáztuk Steinmetz Ádám révén (3-4). A szünetig hátralévő fél percben kétszer zörrent a háló: egyszer itt, egyszer ott. Először a hazai 4-es (Mátyás) állt ki és Deserti lőtt gólt (3-5), majd a vendég 4-es hagyta el a játékteret és Kovács Róbert bombázott a bal felsőbe (4-5).

A nagyszünet utáni folytatásban a Recco nyomatékosította, hogy győzni jött. Kásás és Felugo kapufáira csak egy Hosnyánszky-lövés volt a válasz. Valamivel több, mint három perc telt el, amikor egy kérdőjeles szituáció végén, emberelőnyből lőtt gólt Calceterra (4-6). A kérdőjel ott volt, hogy a Recconak megítélt szabaddobás (amiből a gól született) az ötméteres vonalon belül volt-e. (A szabályok értelmében ugyanis az képzeletbeli vonalon túlról elvégzett szabaddobás kapura lőhető.) A piros-kékek a vízből nem úgy látták, de a szlovén-spanyol bírói páros igen. Mindenesetre nem sokáig töprengtek rajta, mert Varga Dániel a bal szélen kapott labdát pár lóba után belőtte (5-6). Az utolsó negyed előtt még egy hazai kapufát (Kovács Róbert), valamint egy hatalmas Nagy Viktor bravúrt láthattunk.

A záró felvonás első perceiben tetőfokára hágott mind a hangulat, mind a küzdelem. A meccsek óta kiválló formában játszó Kovács Róbert 16 másodperc után talált be éles szögből, jobb szélről (6-6). Nem telt még el egy perc, amikor újabb Vasas-gól született! Varga Dénest játszották tisztára, aki nem hibázott (7-6). Az eddig eredmény után futó Vasas először vezetett mérkőzés során! Ám Vujasinovics nem sokáig hagyott minket örülni. A szerb légiós felszívta magát, pokolian erős lövést engedett el, Nagy Viktor tehetetlen volt (7-7). Egy perccel később szintén ő volt a főszereplő, távolról lőtt a jobb sarokba (7-8). Öt perc volt hátra, amikor a hazai 5-ös, Hosnyánszky villant egyet, de Tempesti fölétornázta a lövést. Már csak két perc volt a meccsből, amikor Felugo szabálytalankodott a gólhelyzetbe került Steinmetz Ádámmal szemben. A megítélt büntetőt Hosnyánszky végezte el. Tempesti hozzáért, de az egyenlítő találat megszületett (8-8). Az olaszok ismét betaláltak, az egykori Vasas-játékos Madaras Norbert adott középre, a játékszert Angelini továbbította a kapuba 1:15-tel a vége előtt.

A paprikás hangulat végig megmaradt, és Földi László időkérésénél még volt miért izgulnunk 10 másodperccel a vége előtt. Az utolsó lehetőségünk Varga Dénes lövése volt, ami – mint számos más hazai kísérletnél – ezúttal is a kapufán csattant.

TEVA-VasasPlaket – Pro Recco 8-9 (1-2, 3-3, 1-1, 3-3) Gólszerzők: Kovács R. (3), Varga Dániel (2), Hosnyánszky N., Varga Dénes, Steinmetz Á. illetve Calcaterra (3), Vujaszinovics (2), Deserti (2), Angelini, Fiorentini.

Értékelések:

Földi László (a TEVA-VasasPlaket vezetőedzője) A sport nem mindig igazságos és úgy gondolom ezen a meccsen is a döntetlen lett volna az igazságosabb eredmény, mert egyik csapat sem múlta felül a másikat, minimális volt a különbség. Hibáztunk néhány olyan dologban, amit máskor sokkal pontosabban és higgadtabban oldunk meg, de ez a fiatalság számlájára írható, habár egy ilyen erős csapat ellen nem engedhetünk meg ilyen hibákat. Mindenesetre dicséret illeti a játékosaimat. A Recco otthon sem szállhat nyugodtan vízbe a Vasas ellen. A TEVA-VasasPlaket bárhol, bármikor, bárkit megverhet és nagyon sok jó eredmény van még a csapatban.

Nagy Viktor (a TEVA-VasasPlaket kapusa) Nem szeretnék olyanról beszélni, hogy nem volt szerencsénk…de ma tényleg nem volt szerencsénk (6-7 kapufa, 4 kimaradt ziccer). Minden egyes játékos mindent megtett a győzelemért, de sajnos most ennyire futotta. A jövőbe nem látok, de ha ugyanígy szívvel-lélekkel játszunk és ha a kapufáink nem kifelé, hanem befelé pattannak, akkor odakint elcsíphetjük a Reccot, mert a Pro Recco verhető csapat. Ezt a meccs előtt is így gondoltam és most is így látom.

Kovács Róbert (a TEVA-VasasPlaket játékosa) A Recco a mi oldalunkat kicsit nyitottabbra hagyta, hogy a többire jobban tudjon koncentrálni. Ezért több felelősség hárult rám, emiatt tudtam többször is próbálkozni, ebből háromszor eredményesen. Az emberelőnyök kihasználásában gyengék voltunk, tíz fórból mindössze kettőt tudtunk értékesíteni, ami egy ilyen erős csapat ellen nem elég. Boldog Karácsonyt kívánok minden kedves szurkolónak!

Kásás Tamás (a Pro Recco játékosa) Tavaly a Savona színeiben már megízlelhettem az érzést, hogy milyen „itthon” játszani, és azt kell mondjam, hogy soha nem kellemes Magyarországon magyar csapat ellen játszani, de eddig mindig sikerült nyernünk. Villogni ilyenkor elég nehéz, mert az emberben mégiscsak van egy kis megilletődöttség, de a végeredmény a fontos. Fontos győzelem volt a januári, csehovi mérkőzés előtt.

Madaras Norbert (a Pro Recco játékosa) Nehéz meccs volt, végig nyitott volt a találkozó. Bármi lehetett volna a végeredmény, de úgy gondolom, hogy ezzel az egy góllal ma jobbak voltunk. A negyedik negyed elején hibáztunk, ezt a Vasas kihasználta és kétszer is betalált. Itt volt a fordulópont, hogy mi nem hagytuk el magunkat, ismét magunk javára tudtuk fordítani a mérkőzést, amit végül megérdemelten nyertünk meg. A Vasas ma megmutatta, hogy nagyon jó csapat és szerintem a Pro Recco otthonában is hasonlóan nehéz találkozó vár ránk.