2006.12.28. - Kézilabda, DigiTV-Vasas Kupa – Egy góllal volt jobb a Hypo
Hosszú idő után játszott tétmérkőzést a Vasas-Invitel csapata. A DigiTV-Vasas Kupa 2006. évi kiírásában a lányok az első napon az osztrák Hypobank Niederösterreich csapatával mérkőztek meg.
A Fáy utcai csarnokban szép számban megjelent nézők mellett csapatunk is teljes létszámban képviseltette magát, valamennyi játékos Mocsai Lajos rendelkezésére állt. A kilátogató szurkolókat leginkább foglalkoztató kérdésre is hamar választ kaptunk: Tomori Zsuzsi felépült, sőt, 10 góljával a nap legeredményesebb játékosa lett.
Büntetőből szerzett osztrák góllal kezdődött a várva várt találkozó, amire Moszkovaja még gyorsan válaszolni tudott, ám utána kisebb előnyre tett szert a vendég gárda, elsősorban Boklaschuknak köszönhetően, aki öt perc elteltével már a harmadik találatát jegyezte (1-4). Mocsai Lajos alig több, mint hat perc elteltével időt kért, aminek hamarosan meg is lett az eredménye, 6-8-ra zárkóztunk. Pár percig még tartotta a különbséget a Hypo (7-10), ám a félidő közepére Kamper és Balog góljaival egy gólra csökkent a differencia (9-10). A mindkét oldalon parádézó kapusoknak köszönhetően kisebb gólcsend következett, amit Boklaschuk tört meg. A jó iramú mérkőzés első félidejében jobban hajrázott a Vasas, a játékrész végén Nagy Kriszta passzából Tomori is betalált, így a szünetre 13-14-es állással vonulhattak pihenőre a csapatok. A második félidő első támadása Kamper révén góllal fejeződőtt be, amivel egalizálta az állást (14-14). A Hypo gólokra menetrendszerűen érkeztek a Vasas válaszai, Tomori is egyre több lövést vállalt (17-17). Nyolc perc után kisebb áramszünet volt a hazaiak játékban (17-21), de Simon két villanásával nem hagytuk meglépni az osztrákokat (19-21). Habár Triffa és Blazek is kivállóan védtek, az iramnak köszönhetően potyogtak a gólok. A félidő közepére ismét visszaállt a már-már megszokott háromgólos különbség (22-25), de Tomori sziporkázásának, valamint Nagy Kriszta biztos kezű büntetőinek köszönhetően mindig megtaláltuk a rést a pajzson, így hét perccel a vége előtt egyenlíteni tudtunk. Sőt! Egy Vasas támadás végén Tomori lövése a vendég védők lábai között talált utat Blazek kapujába, így a találkozó során először vezetett a Vasas-Invitel (29-28)!
Két perccel később Kamper Olívia is gólt lőtt (30-28). Nem aludt el a Hypo, a hajrában jobban koncentráló osztrákok egyenlíteni tudtak (30-30). 2:19-el a vége előtt Mocsai Lajos még időt kért, de az utolsó szó sajnos a Hypo-é volt, ezúttal a vendégek ötöse (Piedade) tette fel az i-re a pontot, és állította be a végeredményt: Vasas-Invitel - Hypo Niederösterreich 30-31 (13-14)
A Vasas gólszerzői: Tomori (10), Nagy K. (8), Balog B. (4), Kamper (2), Kolos (2), Simon (2), Blaskovics, Moszkovaja
Az DigiTV-Vasas Kupa 1. játéknapjának további eredményei: