Leggyakoribb keresések
KifejezésKeresések
Nyomtatható verzió
Elôzô 1 1187 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.12.29. - Kézilabda - A Ferencváros nyerte a DigiTV-Vasas Kupát, a Vasas-Invitel hatodik lett

A torna második napjának délelőttjén rendezett mérkőzéseken kialakultak a helyosztók párosításai.

Először a későbbi tornagyőztes Budapest Bank-FTC csapata biztosította helyét a döntőben, könnyedén verve a német Leipzig csapatát. Később a mi lányaink léptek porondra, de a hajrá ezúttal is az ellenfélnek sikerült jobban. A Dunaferr elleni találkozón két átlövőnk, Tomori Zsuzsi és Nagy Kriszta ketten együtt 14 gólt lőttek, de a nem túl gólgazdag meccsen ez is kevésnek bizonyult, és egyetlen góllal bár, de a Dunaferr nyerte a mérkőzést (22-23), ezzel a „B” jelű csoportot is.

Csoportmérkőzések, 2. nap:

• Budapest Bank-FTC – Leipzig 38-27 (16-12)
  • Vasas-Invitel – Dunaferr 22-23 (8-14)

A helyosztókon először ismét a hazai csapatot - a Vasas-Invitelt a Leipzig ellenében - láthatta szerepelni a közönség. Mocsai Lajos inkább a bajnokságban mellőzött játékosokat szerepeltette, hogy a nívós ellenfeleket felvonultató tornán nemzetközi tapasztalattal ők is gazdagodhassanak. Az első félidő nem sikerült valami fényesre, minden Vasas gólra két Lipcsei válasz jutott, így 12-24-el fordultak a csapatok.

A második félidőben összeszedték magukat az angyalföldi lányok, és hátrányukat a meccs végére kilenc gólosra faragták. A BL-résztvevő Leipzig elleni 31-40-es vereség számunkra azt jelentette, hogy a hatodik helyen zártuk az idei Vasas Kupát.

Mocsai Lajos így értékelte a tornát: „A nemzetközi mezőnyben is magasan jegyzett csapatok ellen még az utolsó percekben is megvoltak a nyerési sanszaink, az eladott labdák és a tapasztalat hiánya azonban mindkét meccsen az ellenfél javára billentette a mérleg nyelvét. A Lipcse elleni találkozó előtt már mutatkoztak apróbb sérülések, így ezen a meccsen inkább a fiatalok szerepeltek. Köszönet a torna szervezőinek, hogy egy európai viszonylatban is minőségi jelzővel illethető tornát rendeztek, és amint a nézők száma is mutatja, az ilyen pikáns találkozókra megvan az igény.”

A bronzmérkőzésen az osztrák Hypo és a dán Randers csaptak össze. A Hypo hamar tetemes előnyre tett szert, amit a félidőre egészen nyolcgólosra növelt (18-10). A rutinos osztrák alakulatnak nem jelentett gondot a különbség megtartása, így a már döntőre hangoló szurkolók nem sok izgalmat lelhettek a második félidőben. A bronzérmet 33-25-ös győzelmével a Hypo NÖ szerezte meg.

A torna döntőjében a Fradi és a Dunaferr nézett egymással farkasszemet. Németh András tanítványai az első félidőben nem igazán találták meg a kőkemény Dunaújvárosi védelem ellenszerét, így a félidő végefelé már öt góllal is vezetett a Dunaferr, végül 14-18-al vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben feltámadt a Fradi, sorra vezették a sikeres támadásokat, a 40. perc környékén pedig átvették a vezetést is, amit a mérkőzés végéig nem engedtek ki kezükből a zöld-fehér lányok. Az izgalmas, fordulatos találkozón a Ferencváros megérdemelt győzelmet aratott (34-32), elhódítva ezzel a Vasas Kupát.

A 2. játéknap további eredményei:

• Az 5. helyért: Vasas –Invitel – HC Leipzig 31–40 (12–24)
  • A 3. helyért: Hypo NÖ – Randers HK 33–25 (18–10)
  • Döntő: Budapest Bank-FTC–Dunaferr NK 34–32 (14–18)

A DigiTV-Vasas Kupa végeredménye: 1. Budapest Bank-FTC 2. Dunaferr 3. Hypo NÖ (osztrák) 4. Randers HK (dán) 5. HC Leipzig (német) 6. Vasas-Invitel

A torna legjobb játékosa Szucsánszki Zita (Ferencváros), a gólkirálynő Ferling Bernadett (Dunaferr), a legjobb kapus pedig Irina Sirina (Dunaferr) lett.