Elôzô 1 1190 1 2 ... 1230  Utolsó

2007.01.07. - Kosárlabda - Vasas-CSATA - DKSK-Miskolc

Nem hagyományos módon kezdõdött a Vasas – DKSK mérkõzés, ugyanis a kosárlabda nõi tagozat csupán 9 diósgyõri játékosnak adta meg a játékengedélyt. Egy kis telefonos herce-hurca után Németh László (MKOSZ-elnök) a helyszínre sietett és megadta mindegyik vendégjátékosnak az engedélyt, így a mérkõzést lejátszották.

Az elsõ negyedben a piros-kékek csapata kissé megilletõdötten kezdett, melyet a rutinosabb miskolciak kihasználtak és megszerezték a vezetést. Sokáig a Vasas nem találta a játék ritmusát, de a negyed közepe felé Semsei Barbara hátára vette a csapatot és elkezdte a pontgyártást. A negyed végére a hazaiak faragtak a hátrányukból, fõleg az elõbb említett Semsei 2 illetve 3 pontosainak köszönhetõen. A játékrész utolsó perceiben pályára lépett Kántor Adrienn is, akinek pontjaival a házigazdák átvették a vezetést, de egy jó Diósgyõri ellentámadás után döntetlen lett az állás 16-16.

A második negyedet ismét átaludta a Vasas csapata. Érthetetlen és könnyû pontokat szereztek a vendégek. A hazaiak csak akkor kezdtek el ébredezni, amikor a miskolciak már egy 7-0 sorozatot produkáltak, azaz már 23-16 volt az állás a javukra. Ami ezután történt talán soha sem felejtjük el. A pályán Semsei Barbara, Laklóth Anna és Pusztai Sára révén csökkent a hátrány, sõt Pusztai magabiztos középtávoli dobása után ismét a piros-kékek vezettek. (25-24) Két másodperccel a nagyszünet elõtt kisebb vita alakult ki a bírók között így pár percig állt a játék. A döntés végül a Vasasnak kedvezett, hiszen õk támadhattak, de az idõ csak egy dobásra volt elég mely célt tévesztett.

A harmadik játékrész végre kiegyensúlyozottabban kezdõdött, még akkor is, ha a Diósgyõriek szerezték az elsõ pontokat, de erre rögtön jött a hazaiak válasza. A piros-kékek csapata nagyon összeszedetten játszott és védekezésben is kitûnõt alkottak. Jó volt látni, hogy végre a palánk alatt is magabiztosak voltak, ami a lepattanókat illeti. A jó védekezésbõl induló eredményes támadójátéknak köszönhetõen 5 pontra nõtt a Vasas-Csata elõnye. Sajnos egy-két érdekes bírói ítéleteknek köszönhetõen a DKSK tudott csökkenteni a hátrányából, de ismét jött Semsei Barbara, aki újabb 3 pontossal megnyugtatta a kedélyeket. Ez a játékrész kiegyenlített játékot hozott minimális Vasas elõnnyel (38-36).

A negyedik negyedre az izgalom a tetõfokára hágott, hiszen a Vasas-Csata egy óriási siker kapujában volt. Ismét a vendégek szerezték meg az elsõ pontot, de Laklóth Anna 3 pontos dobással válaszolt. A csapat jól játszott ebben a negyedben is egészen az utolsó 4 percig. Ekkor érthetetlen módon a piros-kék lányok hibát hibára halmoztak és a vendégek meg sorra, szerezték ebbõl a pontokat. Az utolsó percben még megvolt a lehetõség a gyõzelemre de a csapat elszalasztotta azt és Semsei Barbara még ki is pontozódott.

A Vasas eddigi legjobb elsõ osztályú mérkõzését játszotta le szombaton. Akik látták azok nem panaszkodhatnak, hiszen a fiatal piros-kék lányok kiválóan küzdöttek és egy kis szerencsével megszerezhették volna a gyõzelmet is.

Hiányérzetünk talán a szurkolást illetõen lehet, hiszen most is csak a vendégdrukkerek hangjait hallhattuk, míg a hazaiak részérõl szinte semmit, pedig ezek a lányok nagyon megérdemelnék a szurkolók bizalmát.

VASAS-CSATA - DKSK-MISKOLC 47–51 (16–16, 9–8, 13–12, 9–15)

Pasaréti út, 250 nézõ. V: Balogh L., Frányó VASAS: Czank, SEMSEI 20/9, HUTLASSA 8/3, Dénes 2, Fejes 3. Cs: Fülöp, Pusztai 4, Berta, Kántor 2, Szécsi, Laklóth 8/6.

Tursics Sándor (a Vasas-Csata vezetõedzõje): „Az ellenfél a rangjához, külföldi játékosok számához és költségvetéséhez képest egy nagyon tetszetõs mérkõzést láttunk. A játék neve kosárlabda és a lukba bele kéne dobni a labdát néhány játékosomnak, ami jelenleg nem megy. Összességében ez a realitás.”