2007.01.12. - Kézilabda - Kiizzadt döntetlen - Jöttek, játszottak, majd elvitték a 3 pontot
Kiizzadt döntetlen
A hosszabb téli szünet után ismét bajnoki mérkőzéseket játszottak a Fáy utcai csarnokban női kéziseink.
A soros ellenfél a DVSC volt. Az ifjúsági mérkőzés kezdetére mintegy 150 néző gyűlt össze. Az első mérkőzésen (2006. 09. 16-án) 37-29-re nyert a Debrecen így a fővárosiakban égett a visszavágás vágya.
16:00-kor a bírók megadták a jelet és a labda útjára indult. A találkozó első percei kapkodó, pontatlan játékot hozott. Ebből a rohanásból a vendégek tudtak előbb kilábalni és két gyors támadásvezetés után már 2-0-ra, vezettek. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Vasas csapata büntetőt hibázott. Az első angyalföldi találatot Szeberényi Blanka szerezte a 8. percben, mellyel az állás 1-3-ra módosult. A játék elég hullámzó volt, hiszen hol a debreceniek hol pedig az angyalföldiek szerezték sorra a gólokat.
Papp György a Vasas-INVITEL trénere bátran cserélgetett, megzavarva a vendégeket. Rendszerint amikor az angyalföldi gárda 1 gólos hátrányban volt és ott volt a lehetőség az egyenlítésre, akkor a csapat begörcsölt, kapkodott, olykor túl cifrázta a figurát és elvesztette a labdát. Az ellentámadásból pedig törvényszerűen jött a hajdúságiak gólja. A félidőben az állás 11-13 volt.
A második játékrészt is a vendégek kezdték jobban és egy 4-1-es sorozatot produkáltak (12-17). Szerencsére a Vasas csapata erre 5 góllal válaszolt és csupán egyet kapott. (17-18)
Ezután kiegyenlített csata folyt a pályán. A Vasas csapatában az irányító poszton Tatár Ildikó és Roszinszki Nóra váltogatta egymást. Tatár Ildinek mintha valamivel jobban ment volna a játék, mégis kevesebb játéklehetőséget kapott ezen a poszton. A mérkőzés utolsó 10 percére nyíltabbá vált a mérkőzés, hiszen az állás 21-21 volt.
A győzelmet mintha a debreceniek jobban szerették volna, hiszen pontosabban és hatékonyabban támadtak, mint fővárosi riválisuk. Az utolsó 5 percnél 2 gólos vendégvezetést mutatott a kijelző. Az angyalföldi csapat megrázta magát, és ismét csökkentette a hátrányát. Egygólos vezetés birtokában a vendégek támadtak és egészen ziccerig kijátszották a támadást, viszont kihagyták a kihagyhatatlant.
A piros-kékek az utolsó támadásukat vezethették 40 másodperccel a vége előtt. Sokáig keresték a rést majd egy betörés után a bírók büntetőt ítéltek. Szeberényi Blanka állt a büntetővonalhoz, a lelátón érezni lehetett, hogy mindenki visszafolytja lélegzetét, de Blanka átejtette a kapus felett a labdát így 10 másodperccel a vége előtt 27-27 lett a mérkőzés állása.
A nézők vagyis lassan már szurkolók hatalmas tapsba kezdtek és ünnepelni kezdték a csapatot. A maradék időben nem alakult ki tiszta játék, mert a piros-kékek rutinosan faltoltak és így maradt a döntetlen. Szerencsével de sikerült legalább az egyik pontot otthon tartania a Vasas-INVITEL ifjúsági csapatának. Talán nagyobb odafigyeléssel és pontosabb passzokkal legközelebb a győzelemnek fognak úgy örülni a piros-kék lányok, ahogy most a döntetlennek. A Vasas legeredményesebb játékosa Szeberényi Blanka lett, aki hátán cipelte az egész csapatot.
Vasas-INVITEL - DVSC-DSI 27-27 (11-13)
Szép volt lányok!
Hajrá Vasas!
Jöttek, játszottak, majd elvitték a 3 pontot
Az izgalmas ifjúsági mérkőzés után már csak pár percet kellett várni és a felnőttek is pályára léptek.
Csapatunk nem jó előjelekkel várta a találkozót, hiszen Triffa Ágnes sérülése miatt nem állhatott a csapat rendelkezésére így ma az elsőszámú kapus Tóth Zsanett volt.
Akadt egy nagy visszatérője is a Vasasnak, ugyanis Kántor Anikót újra köszönthette és ünnepelhette az angyalföldi publikum. Kántor Anikó, Berta Melindát pótolja: a tervek szerint a szezon végéig a csapat rendelkezésére áll és valljuk be, rutinjára nagy szükség lehet.
Az első félidő elején rohanós és pontatlan támadásokat láttunk. Mindkét oldalon a védekezés kitűnőnek lehetett mondani. Hatpercnyi játék után 3-1-es vendégvezetést mutatott a kijelző. A kétgólos hátrányt a Vasas csapata le tudta faragni és már vezettek is, de a 27. perctől a félidőig a hajdúságiak nagyobb iramra váltottak és gyors gólokat szerezek, melyekkel a félidőre kialakult a 10-14-es állás.
Játékunkból hiányoztak az átlövők góljai és a védekezésben is lehetett még mit fejlődni. A kapusteljesítményre nem lehet panasz, hiszen Zsani amit lehetett megfogott bár a félidő utolsó perceiben kapott egy-két elkerülhető gólt.
A szélen Kántor Anikó fitten és kitűnően mozgott. Nem látszott meg rajta a sok kihagyás és a fiatalokat megszégyenítő tempóban robogott fel és le a szélen.
A második játékrészt is a vendégek kezdték jobban melyekből újabb gólokat kaptunk és pluszban Nagy Kriszta még büntetőt is hibázott. Erre a félidőre Kántor Anikó helyére Mocsai Lajos Kolos Dorottyát küldte be, aki egy szép góllal rögtön jelezte, hogy rá is oda kell figyelni.
Sajnos a különbség már 5 gólosra is nőtt, de csak faragni sikerült a hátrányból igazi közelségbe nem kerültünk a vendégekhez. A 41. perc környékén a kijelző meghibásodott ezért a bírók a játékot megszakították, majd látva, hogy azt most nem lehet megjavítani, kézi méréssel folytatódott a mérkőzés. A folytatásban jött Kamper Olívia, aki 2 góllal járult hozzá a csapat góltermeléséhez..
Pontatlan passzok, feleslegesen ellőtt labdák és kimaradt büntetők, ez jellemezte a piros-kékek játékát. A védekezés sem állt össze és a kapusteljesítmény is hullámzó lett. Tóth Zsanett olykor bravúrokat mutatott be, de volt, amikor könnyen védhető gólokat kapott.
Mocsai Lajos próbálta cserékkel frissíteni a Vasast, de törekvése szinte semmibe foszlott. Három perccel a vége előtt Balog Bea góljával csökkent valamelyest a hátrány, de egy gyors leindításból ismét 5 gólos volt a differencia.
A végére a csapat összeszedte magát és miután a debreceniek sem erőltették a játékot így két angyalföldi gól után 23-26 lett a mérkőzés végeredménye. Kicsit pontosabb játékkal akár meglepetés is születhetett volna, de ahhoz az átlövőknek sokkal többet kellett volna mutatniuk. Hiszen nem elég, hogy Triffa Ágnes nem tudott védeni, de az átlövők úgy játszottak, mintha a pályán sem lettek volna.
A debreceniek jöttek, játszottak és elvitték a 3 pontot. Szurkolásban is alul maradtak a piros-kékek, hiszen a mintegy 30 vendégszurkoló az egész mérkőzésen hangosan bíztatta csapatát.
Következő mérkőzés: A Goldberger - Vasas-Invitel Magyar Kupa kézilabda mérkőzésre (2007. 01. 14. vasárnap, 17. 00 óra, Népfürdő u., Elektromos pálya) a belépés díjtalan, de csak jegy birtokában lehetséges.