Elôzô 1 1197 1 2 ... 1230  Utolsó

2007.01.12. - Röplabda - Vasas Opus-Via Óbuda - Veszprémi ESC

Női röplabda csapataink az NB1 Liga 14. fordulójában a veszprémieket fogadták. A mérkőzés előtt a csoportban a vendégek a hatodik míg a Vasas a második helyen volt. A tudás és játékosállomány különbség már az első mérkőzésen is kiütközött ahol sima 3-0-ra nyert az angyalföldi gárda idegenben.

A mostani mérkőzés egy felmérőnek is tekinthető, hiszen nemsokára következik a bajnokság harmadik köre, amikor is már papíron a Veszprémnél erősebb gárdákkal találkoznak a fővárosiak.

A mérkőzés előtt a hűséges Vasas szurkolók kisebb ünnepséget csaptak, hiszen köszöntötték Nyári Virágot, aki a héten ünnepelte születésnapját, Nagyné Mátrai Veronikát, aki a héten névnapját ünnepelte valamint köszöntötték a két edzőt Jókay Zoltánt, aki a 2006-os év női röplabda edzője, míg Borkovits Zoltán 2006 utánpótlás női röplabda edzője lett.

A Vasas Opus-Via Óbuda kezdő csapata a következő volt: Nyári Virág, Dégi Barbara, Mátrai Veronika, Battlay Krisztina, Jáka Zsuzsanna és Héger Zsuzsanna, aki a sérült Tormási Orsolyát helyettesítette. A mérkőzést a papírformának megfelelően a hazaiak kezdték jobban, de azért közel sem hibátlanul játszott csapatunk. Rossz szervák, pontatlan nyitás-fogadások és máris szoros találkozót láthatott az a 300 néző, aki kilátogatott a Folyondár utcai csarnokba ezen az estén.

A folytatás viszont jobbra sikerült. A piros-kékek hamar elléptek ellenfelüktől, főleg a névnapos Nagyné Mátrai Veronika és a szülinapos Nyári Virág pontjainak köszönhetően. Ezután kisebb hullámvölgybe került a csapatunk, de a veszprémiek csak faragni tudtak a hátrányukon. Ez a szett 8 pontos angyalföldi fölénnyel zárult. A második játékrész simábbnak bizonyult.

A Vasas hamar magához ragadta a vezetést és olykor látványos játékkal növelték előnyüket, míg a vendégek többnyire a piros-kékek hibáiból gyűjtögették pontjaikat. A hazaiaknál Jáka Zsuzsa kitűnően feladásaira rendre érkezett Dégi Barbara vagy Nagyné Mátrai Veronika. A csapat olajozott gépezetként működött és a nézők parádés megoldásokat is láthattak. A maroknyi, de lelkes Vasas tábor végig hangosan bíztatta a piros-kék lányokat, akik ezt a szurkolást jó játékkal jutalmazták. Ebben a szettben a játék képe nagyon egyoldalú volt, hiszen leegyszerűsítve az történt a pályán, amit a Vasas játékosai akartak. Így a 25-14-es játszmán senki se lepődött meg. A szurkolók belekezdtek énekükbe: „már csak egy szett!” és igazuk is lett. Következett a harmadik egyben utolsó játékrész. A vendégek láthatóan fáradtabban mozogtak, de azért nagy kedvvel játszottak és minden egyes pontnak nagyon tudtak örülni. A piros-kékek hozták azt, amit el lehet tőlük várni, azaz magabiztos vezetést. A mérkőzés ezen periódusában Jókay Zoltán a Vasas vezetőedzője pályára küldte cserejátékosait is, név szerint Soós Nikolettet és Tóth Szimonettát. A cserék nem okoztak csalódást és meghálálták a mester bizalmát. A veszprémiek nem tudtak megújulni, míg a Vasas hozta a kötelezőt és magabiztosan nyerte meg a szettet és egyben a mérkőzést is.

A Vasas csapatából kiemelkedő teljesítményt Nyári Virág, Dégi Barbara és Nagyné Mátrai Veronika nyújtott, de azért a többiek is kitettek a csapat sikeréért.

Vasas Opus-Via Óbuda - Veszprémi ESC: 3-0 (17, 14, 14) MÁTRAI 14, NYÁRI 9, JÁKA 5, Dégi 8, Héger 4, Battlay 5 Csere: Vatai (liberó), Soós 3, Tóth Sz. 1 Vezetőedző: Jókay Zoltán

Junior mérkőzés

A felnőttek után pályára léptek a jövő nagy reménységei is. Fiatal de mindenre elszánt csapata van a Vasasnak, melyet már többször is bizonyítottak ebben a szezonban. A két csapat előző mérkőzését melyet Veszprémben rendeztek a Vasas nyert, de szinte vért izzadva, hiszen hiába nyertek 3-0-ra amikor szettek nagyon szorosak voltak. (Veszprémi ESC - Vasas Opus-Via Óbuda: 0-3 (-20, -23, -23).

A mai mérkőzés előtt a Vasas a 3. helyet, míg a Veszprém az 5. helyet foglalta el a táblázaton. Egyfajta presztizscsatának tekinthettük a mai találkozót.

Ezen a napon a Milovits Júlia volt az első számú feladó. A kezdő csapatban még Tóth Szimonetta, Héger Zsuzsanna, Szalma Alexandra, Soós Nikolett és Bodon Betti kapott játéklehetőséget. Az első szettet a hazaiak kezdték jobban és hamar 6-2-es előnyre tettek szert. Egyértelműen a piros-kékek akarata érvényesült. A két csapat között hamar kialakult a tíz pontos differencia melyet a vendégek nem tudtak lefaragni. A lányok játékán látszott, hogy egy hónapja játszottak utoljára tétmérkőzést, de a kisebb hibáktól eltekintve izgalmas mérkőzést láthattak azok, akik kint maradtak erre a találkozóra is. A szett végére a különbség 13 pontossá nőtt, ami kissé meglepő volt, hiszen az őszi találkozó sokkal szorosabbnak bizonyult.

A második játékrész elején az angyalföldi együttes kisebb hullámvölgybe került és a Vasasnak kellett az eredmény után futnia. Sokáig úgy tűnt nem tudja ledolgozni hátrányát a hazai csapat. Borkovits Zoltán időt kért, melynek hatására ismét az első szettben látott csapatot láthattuk. Sorra jöttek a szebbnél-szebb megoldások és az öt pontos hátrány is csökkent sőt, 14-13-nál a Vasas átvette a vezetést is, melyet a szett végig megőrzött. Ebben a szettben Tóth Szimonetta brillírozott, hiszen 7 pontot is ütött, melyből 3 ász volt. 12-13-nál még a veszprémiek vezettek de egy gyönyörű sorozat után már 22-13 is volt a Vasas javára. A szettet végül 25-15-re nyerték meg az angyalföldi lányok.

Következhetett a harmadik játékrész. Úgy tűnt, hogy a piros-kék lányok nem követik el azt a hibát, melyet az előző szettben, így rögtön magukhoz ragadták a vezetést. Csakhogy ez a játékrész sokkal szorosabb volt az előzőeknél. A Vasas próbált ellépni a vendégcsapattól, de 2-3 pontnál nagyobb differencia nem alakult ki. A mérkőzés ebben a szakaszában Soós Nikolett volt főszerepben, aki szinte minden pozícióból pontot tudott ütni. Nagyobb különbség a két együttes között csak 22-18-nál volt, ekkor a piros-kékek szereztek gyorsan két pontot majd a veszprémiek 3-at, de a mindent eldöntő pontot hamar sikerült megszeretni a Vasas Opus-Via Óbuda csapatának így megnyerte az utolsó szettet illetve a mérkőzést is. A befejező játékrészben egyenrangú partnerek küzdöttek egymás ellen, de végül a rutinosabbnak nevezhető együttes diadalmaskodott.

A csapatból kiemelkedőt nyújtott Milovits Juli, Soós Niki és Szalma Alexandra is. Vasas Opus-Via Óbuda - Veszprémi ESC: 3-0 (12, 15, 21) TÓTH SZ. 11, MILOVITS 7, SZALMA 9, Héger 9, SOÓS 14, Bodon 6 Csere: Gazsi (liberó) Vezetőedző: Borkovits Zoltán

Borkovits Zoltán a Vasas Opus-Via utánpótlás edzője: „Sokkal könnyebb volt ez a mérkőzés, mint amire számítottam, viszonylag jól játszottunk egy hónap kihagyás után. Kiemelném a Milovits Juli és a Szalma Alex játékát, de mindenki jól játszott. Nyitás-fogadásban vannak még problémáink, de támadásban a legjobbakkal is felvesszük a versenyt. A mezőnymunkán és a nyitás-fogadáson kell javítani, és akkor sikerülhet a négyközé jutás.”