Elôzô 1 1198 1 2 ... 1230  Utolsó

2007.01.13. - Ez volt a Vasas 2006-ban - Kézilabda

Március: a fennállásának nyolcvanadik évét ünneplő kézilabda szakosztályunk a Magyar Kupában – jelenkori – önmagához képest kiemelkedő eredményt ért el. A Magyar Kupa negyeddöntőjének sorsolásakor Fortuna istenasszony ránk mosolygott, amikor Gurics Attila szakosztály igazgató a nyolcas mezőny egyetlen másodosztályú együttesét, a Veszprémet húzta a Vasas-INVITEL mellé. Igaz, ennyi szerencsénk lehetett is, ugyanis az ezt megelőző két fordulóban egyaránt első osztályú riválissal kellett megküzdenünk.

Lányaink a négy közé kerültek (Veszprém – Vasas-INVITEL 29–41), ami után a vérmesebb szurkolók azonnal a KEK-szereplésről álmodoztak: kár tagadni, hatalmas lehetőség előtt állt a Vasas-INVITEL, hiszen amennyiben a Magyar Kupa Gödöllőn megrendezett elődöntőjében legyőzte volna a Cornexit, akkor a döntő eredményétől függetlenül ősszel a KEK-ben indulhattunk volna. A bravúr nem sikerült (Cornexi-Alcoa HSB Holding – Vasas-Invitel 26 – 20 (12-11)), de a kiírás értelmében bronzérmet szereztünk, amire így is nagyon büszkék voltunk.

Áprilisban folytatódott a bajnoki rájátszás, amelyben egészen más volt a tét, mint az eggyel korábbi idényben: a Cornexi, a Kiskunhalas és a Hódmezővásárhely társaságában az 5-8. helyért zajlott rájátszás, azaz a korábbi szövetségi kapitány, Mocsai Lajos irányította Vasas nagyot lépett előre a tavalyi eredményéhez képest, amikoris a kilencedik helyen végzett a csapat, és a szezon végéig fenyegette a kiesés veszélye. A rájátszás, főleg a kupaelőzmények alapján nem a várakozásaink szerint alakult, de a bajnoki hetedik hely az előzetes célkitűzéseknek megfelelt.

Ezt követően örömteli hír volt, hogy az INVITEL Távközlési Szolgáltató Zrt. újabb egy évre elkötelezte magát csapatunk mellett, így az új szezon kezdete előtt erősítettük csapatunkat: a válogatott Európa-bajnok átlövő, Nagy Krisztina, a junior világbajnoki ezüstérmes irányító Kamper Olívia, a szintén junior VB második beállós Gaál Adrienn, a Spartacus gólerős balszélsője Balog Beáta; valamint a szlovák válogatott átlövője Asbeta Pollakova csatlakozott hozzánk.

Novemberben szenzáció volt Sterbinszky Amália látogatása, míg decemberben az igen erős mezőnyű DigiTV-Vasas Kupán csapatunk a Budapest Bank-FTC, a Dunaferr, a Hypo NÖ (osztrák), a Randers HK (dán) és a HC Leipzig (német) mögött a hatodik helyet szerezte meg.

Az év utolsó előtti napján, az E.ON kézilabdagála keretében került megrendezésre az 1993. évi női kézilabda bajnoki döntő „visszavágója” a SYMA kupáért, amelyen lányaink második félidő eleji parádés játékának köszönhetően ismét győztek. (VASAS ’93–FERENCVÁROS ’93 17-15).

A visszatérés olyan jól sikerül, hogy a gálán szereplő játékosok közül meglehet, Kántor Anikó nevével a közeljövőben sűrűn fogunk találkozni…

Utánpótlás csapataink közül ifjúsági csapatunk a bronzérmet szerezte meg a bajnokságban, miután a bajnokság utolsó szakaszában legyőzte a Spartatcust, és mivel a Fradi vereséget szenvedett Győrtől, a Vác elleni győzelem a harmadik helyezést jelentette.

Májusban ifjúsági csapatunk az Országos Ifjúsági Kupát is megnyerte, miután a Papp György által irányított csapat a Győr ellen megnyerte az aranycsatát.