2007.01.17. - Ez volt a Vasas 2006-ban - Ökölvívás
Februárban versenyzőink a jubileumi 50. Bocskai István emlékversenyen egy első, egy második és egy harmadik helyezést szereztek: első lett Darmos József (91 kg), második Bacskai Balázs (64 kg), harmadik pedig Régi Dániel (75 kg).
Szintén februárban az Énekes István junior Emlékversenyen 48 kg-ban Szalai Gergely, 64 kg-ban Bacskai Imre Balázs, 69 kg-ban Harcsa Norbert első helyezést, 60 kg-ban Görbics Gábor második helyezést ért el, a csapatversenyt pedig a Vasas SC nyerte.
Júniusban az Európai Unios Országok junior ökölvívó bajnokságán Rómában is óriási Vasas sikerek születettek: Harcsa Norbert (69 kg) és Bacskai Balázs (64 kg) aranyérmet szerzett, Szalai Gergely (48 kg) pedig ezüstérmes lett.
Szeptemberben Bacskai Balázs (64 kg) világbajnok lett az Agadirban rendezett Junior Ökölvívó Világbajnokságon, miután a döntőben fölényesen megnyerte az orosz ellenfelével vívott csatát.
Az október utolsó hétvégéjén megrendezett Női Ökölvívó Magyar Bajnokságon Nagy Katalin (54 kg) a saját várakozásai alatt szerepelt: a Vasas SC versenyzőjénél hódmezővásárhelyi ellenfele bizonyult jobbnak, így bronzéremmel zárta a versenyt.
Jól sikerült ugyanakkor a Vasas SC junior ökölvívóinak a szereplés a november 9-12 között Sárospatakon megrendezett Országos bajnokságon: a felnőtt magyar bajnoki címmel is büszkélkedhető Szalai Gergely (48 kg) kemény csatában, simán verte hajdúsámsoni ellenfelét, és lett így aranyérmes. Junior világbajnokunk Bacskai Balázs (64 kg) régi ellenfelével a KSI-s Klasszal nézett farkasszemet a döntőben. „Benji” simán hozta a kötelezőt, és szerezte meg a junior magyar bajnoki címet. Jónás Zsolt, első éves juniorként szintén 48 kilóban, bronzérmes lett. Az elődöntőben a későbbi győztes Szalai-val bokszolt. Sajnos Némedi Tibornak nem sikerült érmet szereznie, már az első etapban kikapott a kétszeres magyar bajnok zuglói Dudástól. Az egyesületek közötti pontversenyben a Vasas SC a második lett 17,5 ponttal.
A decemberi, Baján megrendezett 83. Felnőtt Magyar Bajnokságon a döntőkben 11 súlycsoportból 9-ben a Vasas Rica Hungária öklözői is ott voltak, a viadal során öt arany, négy ezüst és három bronzérmet szereztek versenyzőink.
Szalai Gergely (48 kg) magabiztosan verte hajdúsámsoni ellenfelét, a végére a pontozás aránya 30-10 lett. „Geri” az elődöntöben a várpalotai Tudóst búcsúztatta. Mucsi Ottó (51 kg) 19-4-re verte kőszegi riválisát, és lett így ezüstérmes. Ebben a súlycsoportban négyen indultak, így körmérkőzést vívtak a bajnoki cím eldöntésére. A bajnok az exvasasos Bedák Pál lett.
57 kg-ban a szombathelyi Kemény 22-12 arányban nyert Ráth Miklós ellen.
60 kg-ban nem volt döntősünk, mivel az elődöntőben Görbics Gábor 22-21(!)-re elvesztette a mérkőzését a soproni Tóthal szemben.
64 kg-ban az a csata következett amire szinte mindenki várt. Létrejött a Bacskai Balázs – Káté Gyula döntő. Sajnos Benji nem úgy bokszolt, ahogy a marokkói világbajnokságon. Szoros, jó mérkőzés volt, ennek ellenére a pontozók 26-8-as pontozást hoztak ki. Korábban az elődöntőben Benji a KSI-s Klasszal nézett farkasszemet és junior világbajnokunk 22-20-as pontozással nyert.
69 kg-ban viszont trónfosztás történt, mégpedig Harcsa Norbert taszította le onnan a kőszegi Szili Istvánt. A végeredmény megérdemelt, 21-14-es pontozás lett. Norbi okosan, taktikusan bokszolt. A döntőbe jutásért Norbi az MTK-s Rafaelt verte.
75 kg-ban Nagy András simán verte a győri Kelement 26-11-re. András nagyon jól bokszolt a nála jóval magasabb ellenfelével szemben, Kelemen nem tudott mit kezdeni vele. Az elődöntőben a nyíregyházi Horváthot verte simán.
81 kg-ban az Angliából hazatért Szűcs István parázs csatát vívott régi ellenfelével, a kecskeméti Szellő Imrével. A végeredmény 12-11 Szücsi javára. Az elődöntőben Szücsi a kispesti Mocsárt verte meg.
91 kg-ban Darmos József győzelméhez sem férhetett kétség, nagy fölénnyel, 22-6-ra verte Fodort. Darmos híres balhorga többször is tisztán csattant ellenfele állán, egyszer számolni is kellett rá.
+91 kg-ban Bouquet Bencének sajnos csak ezüstérem jutott, mivel a döntőben kikapott a nyíregyházi Kurtucztól.
Az egyesületek közötti pontversenyt természetesen a Vasas-Rica Hungária nyerte, így Bacskai Imre edző joggal elégedett a fiúk teljesítményével.