Elôzô 1 1207 1 2 ... 1230  Utolsó

2007.01.20. - Ez volt a Vasas 2006-ban - Vívás

Nemcsik Zsolt a remek idénykezdetet követően (Isztambul harmadik hely, Tunisz hatodik hely, Budapest ötödik hely, Szöul első hely) jól folytatta az idényt (Athén ötödik hely, Madrid első hely, Varsó harmadik hely), így júliusban a 2005–2006-os Vívó Férfi Kard Világkupa-sorozat győzelmének örülhetett: az olimpiai ezüstérmes sportolónk megnyerte az összetett pontversenyt.

A sorozat utolsó versenyére Teheránban került sor, ahol Zsolt ötödik lett, de ez is elég volt a végső sikerhez.

Júliusban Nemcsik Zsolt a világranglistán is átvette a vezetést, miután egyéniben második helyezést ért el a Chilében megrendezett Grand Prix viadalon, amelyet aztán már nem is engedett ki a kezéből, így az idényben 334 pontot szerezve az első helyen zárta az évet.

Zsoltnak az Európa-bajnokság nem, ugyanakkor a világbajnokság már emlékezetes marad: szeptember utolsó napján ezüstérmet szerzett a torinoi világbajnokságon, miután a döntőben 15:11-re vereséget szenvedett az orosz Pozdnyakovtól.

Lengyel Zsolt ugyanezen a versenyeken az első tíz közé Isztambulban (hatodik) és Athénben (nyolcadik) került be, a világbajnokságon a huszonötödik, míg az év végi világranglistán nyolcvannégy ponttal a huszonnegyedik helyen végzett.

A világranglistán Nagy Zsolt huszonnégy ponttal a 63. míg Nagy Pál nyolc ponttal a 123., Jolánkai Zsolt Isztambulban szerzett négy pontjával pedig a 168. helyen zárta az évet.

A magyar kardválogatott tagjaként sportolóinknak (Nemcsik Zsolt és Lengyel Balázs) a júliusi izmiri vívó Európa-bajnokság sikerült jobban, itt a döntőben a román csapattól (45-40), míg a világbajnokságon a bronzmeccsen szenvedtek vereséget Oroszországtól (45-34).

A december, Nemzeti Sportcsarnokban megrendezett magyar csapatbajnokságon kardcsapatunk első helyen végzett, miután a döntőben 45-38-ra nyertünk a Honvéd Humán Rent ellenében. A bajnokcsapat tagjai: Nemcsik Zsolt, Lengyel Balázs, Nagy Zsolt, Nagy Pál.

Egy igazán nagy tehetség, a még kadet korosztályú Szilágyi Áron is a Vasasban bontogatja szárnyait: novemberben aranyérmet nyert a poznani junior Európa-bajnokságon a férfi kardozók egyéni versenyében.

Versenyzőnk a 64-es táblán az első fordulóban nem vívott, majd a folytatásban 15-11-re verte a francia Lallement-t, 15-8-ra a román Rosut és 15-6-ra a lengyel Stanislawskit. Az elődöntőben a német Hartunggal találkozott, akit 15-9-re legyőzött, majd jött a román Dolniceanu elleni finálé, ahol Szilágyi ismét remekelt, s 15-12-es újabb sikere egyben az aranyérmet jelentette számára, majd tovább folytatta kiváló nemzetközi szereplését.

A junior EB-n szerzett győzelmét követően a 2006. november 27-én megrendezett dormageni világkupán is aranyérmet szerzett. Ugyanitt, a női kardozók mezőnyében Pető Réka hatodik helyezést ért el.

Utánpótlás versenyzőink a márciusi balatonfüredi kadet OB-ről hat érmet (egy arany-, három ezüst- és két bronzérem) hoztak haza: a kardozónál az első helyen végzett a Szilágyi Áron, Iliasz Nikolasz, Szatmári András, Szatmári Dávid összeállítású kvartett, emellett egyéniben Szilágyi Áron a második, Iliasz Nikolasz pedig a harmadik helyet szerezte meg.

A lányoknál Luczáti Zsófia egyéniben második lett, míg a Pető Réka, Damu Nóra, Révész Sarolta, Luczáti Zsófia, Lengyelfi Eszter alkotta együttes ezüstérmet vehetett át.

Az áprilisi szolnoki Diákolimpián női gyermek párbajtőr kategóriában Kosztyu Andrea első, Rudolf Szonja hetedik, Gecsényi Viktoria tizenegyedik, míg Posovszky Tímea tizenkettedik helyezést ért el.

A Békéscsabán megrendezett Országos Utánpótlás Vívóbajnokságon (2005. május 6-7.) női párbajtőr egyéniben Kosztyu Andrea első, Gecsényi Viktoria harmadik, Posovszky Tímea tizedik, míg Rudolf Szonja tizenhetedik helyezést ért el. Csapatban a Vasas SC az első helyen végzett (Kosztyu Andrea, Gecsényi Viktoria, Posovszky Tímea, Rudolf Szonja).

Ugyanitt férfi kard egyéniben Szatmári András első, Kovács Vince második, Csaba Bence harmadik, Horváth Domokos nyolcadik helyezést ért el.

Ezek után nem is meglepő, hogy a csapatversenyt is a Vasas SC nyerte (Alkonyi, Csaba Bence, Horváth Domokos, Kovács Vince, Szatmári András).