Elôzô 1 55 1 2 ... 100 150 200 201  Utolsó

Szurkolói szemmel – Kazincbarcika – Vasas

Kazincbarcika - Vasas Magyar Kupa mérkőzés 2005.09.21. - VIGYOREX

2005. szeptember 21.

A mai napon labdarúgó csapatunk Kazincbarcikára utazott azzal a céllal, hogy kiharcolja a továbbjutást a Magyar Kupában. A város nem a legközelebb van Budapesthez, de a legkitartóbb szurkolók ide is ellátogattak kedvenc csapatukért.

Meglepően tapasztaltuk, hogy sok környékbeli néző inkább a Vasasnak szurkolt, mint a barcikai csapatnak…

A mérkőzés kiegyenlített játékot és hatalmas küzdelmet hozott. Tipikus kupamérkőzés volt, ahol az ellenfelet nem lehetett lebecsülni. A hazaiak hajtottak küzdöttek és olykor Németh Gábor bravúrjai kellettek a gól elkerüléséhez. Az első félidő lassan és nyugodtan csordogált…

A szurkolókat ez nem zavarta, tapsolva és énekelve bíztatta a csapatot. A 23. percben cserére kényszerültek az angyalföldiek, mert Rósa Henriknek begörcsölt a lába. Helyére Weitner Ádám érkezett, aki fiatalos lendületével megpezsdítette a játékot. Ennek ellenére az első játékrész gólnélküli döntetlennel ért véget.

A második félidőben újabb csere történt. Waltner helyett a közönségkedvenc Majoros Árpád lépett pályára. Vezérletével nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt a Vasas, melynek eredménye a 48. percben egy gól lett. Bárányos Zsolt tökéletes beadását Füzi Krisztián fejelte be. Ezzel a góllal 1-0-ra vezettünk. A gól után a bacikaiak próbáltak egyenlíteni, de kapusunk állta a sarat. A 63. percben az angyalföldi publikum újabb gólt ünnepelhetett. Nagy keveredésben Gyánó elé került a labda, aki nem teketóriázott sokat, kapura vezette, és 6 méterről bevágta a labdát a kapuba. Ezzel máris 2-0 lett a javunkra. Ezután a Vasas játékosok nagyon visszaálltak és a támadást sem erőltették.

A 76. perc környékén a hazaiak egy kidolgozott helyzet után belőtték a szépítő góljukat, de a piros-kék győzelem egy percig sem volt veszélyben. Ez a mérkőzés nem tartozik a leglátványosabb mérkőzések közé, de a lényeg az, hogy a Vasas bejutott a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

Izgalommal várjuk, hogy a szerdai sorsolás mit hoz számunkra!