Megjelenítés módja:

Elôzô 1 178 1 2 ... 200 201  Utolsó

Szurkolói szemmel - ARCHITEKTON-GÖDÖLLŐI RC-VASAS OPUS-VIA ÓBUDA

2005. október 31.

Ezen a napon női röplabda csapataink Gödöllőn játszották le soros mérkőzésüket. Ha az idei bajnokság eredményeit nézzük, akkor nagyon szoros és izgalmas meccsek voltak várhatóak.

Sajnos ezen a napon a szurkolóink nem tudták teljes létszámban képviseli magukat Gödöllőn, mert női kézilabda csapatunk ugyanezen a napon a Hódmezővásárhely csapatát fogadta és ezért mind a két helyen, képviseltettük magunkat. Reméljük a legközelebb nem lesz ilyen ütközés és minden csapat meccsén minden angyalföldi ultra, ott tud lenni.

A felnőttek rangadója 4 órakor kezdődött, mintegy 400 néző előtt. A Vasas szurkolók ismét hazai környezetet teremtettek idegenben. A csapat kitűnő játékkal meg is hálálta a buzdítást. Már az első szettben  nyomatékosították lányaink, hogy ezen a napon csakis angyalföldi győzelem az elképzelhető.

Meléndez-Pál Beatrix feladásai tanítani valóak, melyre rendre érkezett Horváth Dóra vagy Ékes Eszter. Kettőjük erős bombáival nem tudtak mit kezdeni a hazaiak. Ahogy telt múlt az idő hatalmas volt a különbség a két csapat között a mutatott játéka alapján. Az első szettben minden sikerült a Jókay tanítványoknak, akik magabiztosan hozták az első játékrészt.

De a folytatás kiegyenlítettebb játékot hozott. A gödöllői játékosok összeszedték magukat és jobban koncentráltak. De azért szinte végig Vasas vezetés volt ebben a szettben is… a játszma vége viszont nem úgy sikerült, ahogy azt mi elképzeltük. A hazaiak egyre jobban jöttek fel, és mikor vették volna át a vezetést, ha nem a legvégén. Ezzel az állás 1-1re módosult. Következett a 3. szett ahol ismét parádés angyalföldi játékot láthatott a nagyérdemű közönség.

Az egész csapat olajozott gépezetként működött. Tökéletesek voltak a feladások és ekkor már Filipovics Anita is bőven elkezdte gyűjtögetni a pontokat. A szurkolók eufórikus hangulatban voltak eme fantasztikus játékot látva. Erre a lányok még nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak. A gödöllői stáb szinte már felrobbant az idegtől, ugyanis szerintük a mérkőzést a bírók nem korrektül fújták…

Több se kellett a piros-kék híveknek oda-odapiszkáltak a hazaiaknak. A játékot látva viszonylag simán hozták lányaink ezt a játszmát is. Következett a 4. szett. A lányoknak zúgott a mindent bele, hiszen ha ezt a játékrészt is hozzák, akkor magabiztos Vasas győzelemmel zárják a mai napot. És a lányok tényleg mindent bele adtak. Ebben a játékrészben a cserék is játéklehetőséghez jutottak és nem okoztak csalódást senkinek sem!

Úgy tűnik Jókay Zoltán edző megtalálta azt a csapatot, amelyiket idén kereste. A pontokat csakúgy szerezték a lányok és egy kiegyensúlyozott teljesítménnyel, hozták a mérkőzést…

Szólt is az ének: „a csapat hozza a szetteket, nyeri a meccseket!”

A mai napon nem volt ellenfele a Vasasnak! Féltünk ettől a mérkőzéstől, de kételyeinket eloszlatták a lányok. Ezért csak dicsérő szavakkal lehet illetni őket!

ARCHITEKTON-GÖDÖLLŐI RC-VASAS OPUS-VIA ÓBUDA 1: 3 (–13, 26, –20, –21)

Ebből a nagyszerű csapatból nehéz a mai napon kiemelni bárkit is hiszen, mindenki parádésan játszott. De feladásai miatt: Meléndez-Pál Beatrixet, pompás ütő teljesítményeik miatt pedig, Horvát Dórát és Ékes Esztert és Filipovics Anitát emelhetjük ki!

A felnőttek mérkőzése után nem sokkal kezdődött a juniorok mérkőzése. Ahol két fiatal tehetségünk ismét játék lehetőséghez juthatott, Szalma és Budavári is. De ami a pályán történt az számunkra elképzelhetetlen volt ilyen parádés mérkőzés után. Lányaink kapkodtak, nem figyeltek oda egymásra és valahogy fejben nem voltak ott a mérkőzésen. Borkovits edző hiába kért időt a lányoknak ezután se ment a játék.

Ellenben a gödöllőiek minden megtettek a győzelemért és valljuk be reális esélyük volt a győzelem megszerzéséhez. Már a második szettet is a hazaiak nyerték, amikor az angyalföldi szurkolótábor nem tudta tovább tétlenül nézni a meccset. Felzúgott a „Harcoljatok értünk” szókapcsolat, melyet a lányok teljesen komolyan vettek és egyre jobban zárkóztak fel. A 3. szettet már mi nyertük meg.

Innentől kezdve radikális változásokat láthattunk a csapat játékában. Minden, ami eddig nem sikerült az most bejött. A lányok jobban koncentráltak és sikerült az edző elképzeléseit megvalósítani. Telt-múlt az idő és a piros-kékek azt mutatták, amit már az elejétől játszaniuk kellett volna. Fölényes, pontos és nagyszerű játék!

Végül egy kiélezett szoros csatában junior csapatunk megszerezte a győzelmet ezzel továbbra is veretlenek. Azon kell elgondolkoznia az edzői stábnak, hogy ma miért kellett két szettet adni a Gödöllő csapatának! De azért minden tiszteletet megérdemel a csapat, amiért sikerült a padlóról felállniuk!

Junior: Architekton Gödölli RC - Vasas Opus-Via Óbuda 2-3 (20, 22, -20, -17, -9)

A mérkőzés legjobbjai: Borlai Luca, Filipovics Anita, Kovács Tímea, Takács Zsófi és Soós Niki!

Következő mérkőzéseket a TF csapatai ellen játsszuk, ahol szerintem mondani sem kell csakis a győzelem az elfogadható eredmény!