Elôzô 1 201 1 2

Szurkolói szemmel – MAFC - MKB Euroleasing Vasas Csata DSE

MAFC - MKB Euroleasing Vasas Csata DSE 49: 53 - 2005.12.02.

2005. december 2.

Mai napon a továbbra is 100%-os női kosárlabda csapatunk a MAFC otthonába látogatott, természetesen nyerési esélyekkel. Ez a mérkőzés nemcsak a lányoknak, hanem nekünk szurkolóknak is fontos volt, hiszen eddig nem jártunk ki kosárlabda mérkőzésekre. A találkozó előtt egy jó félórával már megérkeztünk a csarnokhoz és kezdtünk ráhangolódni a kosárlabdára.

19: 30-kor elkezdődött a mérkőzés! Sajnos már az első percektől kezdve nagyon sokat hibáztunk a ziccerek kimaradtak és a lepattanókat sem tudtuk megszerezni. A hazai együttes meglepően jól tartotta magát! Nem volt nagy különbség a két csapat között. Ennek eredménye csak egypontos előny volt a birtokunkban az első negyed végén. A folytatásban semmit sem változott a játék képe. A MAFC uralta a játékot és kegyetlenül kihasználta hibáinkat. Nagyon izgalmas és szoros mérkőzést láthatott a nagyérdemű közönség. Ezt a negyedet is csak egy ponttal tudtuk megnyerni. Így két játékrész után az állás 25-27 volt. A nagyszünetben elhatároztuk, hogy nem nézhetjük tovább tétlenül a meccset, ezért kimentünk a dobért és a harmadik negyed elején hangos bíztatásba kezdtünk! Lányok erre felpörögtek, és már sikerültek a ziccer dobások is. Úgy látszik hangos szurkolásunk az ellenfél csapatát nagyon megzavarta, mert a minden büntetődobást és ziccert kihagytak. Egyes hazai nézőknek nem tetszett sportszerű szurkolásunk, melynek hangot is adtak, válaszképpen hangosabb bíztatásba kezdtünk. A pályán eközben a MAFC csapata is összeszedte magát és egyre jobban felzárkózott. A 3. negyedet is csak egy ponttal tudtuk megnyerni. Következett a mindent eldöntő negyedik negyed! A Vasas csapata érthetetlen hibákat követett el, mellyel magára húzta az ellenfelet és izgalmassá tette a mérkőzést. A Műegyetem csapata foggal, körömmel próbált felzárkózni, de hál’ istennek és a vége felé már jó védelmünknek a mérkőzést az angyalföldi lányok nyerték meg.

Ezzel csapatunk továbbra is 100% és vezeti az NBI/B-t. Ez az este tanulságos volt mind a játékosoknak mind szurkolóknak. Úgy érzem kölcsönösen, jól éreztük magunkat ezen a mérkőzésen

MAFC - MKB Euroleasing Vasas Csata DSE 49: 53 (13: 14, 12: 13, 9: 10, 15: 16)

A Vasas legeredményesebb játékosai: Laklóth Anna és Pusztai Sára