First Previous 1 50 100 ... 110 111 112 113 114 115 116 ... 150 200 201  Next Last

2005.04.19. - Döntőben a VASAS! - Szurkolói beszámoló

Döntőben a VASAS!

2005. április 17. Be kell valljam, ezt a napot nem akartam a Komjádi uszodában tölteni. Nem mintha nem drukkolnék szívesen kedvenc csapatomnak, de jobban örültem volna, ha a döntőbe jutás kérdése elôbb eldôl. Ezen a napon a Vasas-drukkerek amúgy is igen elfoglaltak voltak, délelőtt foci-, délután pedig röplabdameccsen volt jelenésük.

Ennek ellenére már 3 órakor szép számú közönség gyűlt össze, amire nagy szükség is volt, hisz túl kellett kiabálni az egri drukkereket, ami nem kis feladat. A közönség mindenre elszánt volt, bíztunk benne, hogy csapatunk is az lesz.

Nem a szokásos módon indult a mérkőzés. Az egriek – előrehúzott kapuval bár – de elhozták a labdát, és ők dobták az első gólt is. Megijedtem, nem így szoktak kezdődni a hazai meccsek, ráadásul a szerdai - csupán egygólos - vereség is bizakodásra adott okot. Gondolatmenetemet talán meghallotta Varga Dumi, aki nem hagyott kételyek között, és két nagyszerű góljával már a Vasas vezetett. Ezután Steinmetz Barna, Ádám és Mátyás Zoli is felíratkozott a góllövőlistára, miközben Nagy Viktor kapufájának közreműködésével mindent védett (bánhatják, hogy a BVSC-nél akarták hagyni…).

Kicsit csillapodtak a kedélyek, legalábbis részünkről, a félidő 5-1-es eredménnyel zárult. A harmadik negyedben még minden a legnagyobb rendben zajlott. Az előzőô két játékrészben remek gólpasszokat adó Vindisch Feri elhozta a labdát, majd két egri és egy Vasas-találat született. 6-3 az utolsó negyed előt.

Szeretjük ezt az eredményt, jót jelent. Hogy most is így van-e, azt persze csak remélhettük. Utólag persze nyomban rábólintok, de azt a 7 percet (ami ráadásul 20 perc volt) nem kívánom senkinek. Ádám gólja pedig már-már eldöntöttnek sejtette a döntőe jutást, a Vasas-tábor tombolt, a játékosok összeölelkeztek. Csak ne túl korán… merthogy sorozatban három egri gól született, kt és fél perccel a vége előt egy gólra felzárkózott ellenfelünk. A sorozat első találata vitatott volt, Nagy Viktor a gólvonalról halászta ki a labdát, nem volt bent, mégis megadták. Ez pedig azért érdekes, mert Nyéki Balázst kiállították túlzott gólörömért a hatodik egri gól után. A döntés óriási vihart kavart, reklamálás, piros lap Gerendás Györgynek, tömegek a bírói asztal körül. Valószínűleg mi is így tettünk volna. De ha már téves bírói ítéletrôl beszélnek, akkor ne felejtsék el, hogyha ezt a gólt – helyesen - nem adják meg, akkor minden másképp alakul, és talán a reklamálás sem ilyen heves.

Az i-re a pontot pedig az tette fel, amikor Varga Danit azzal vádolták, hogy kihallgatja az ellenfél taktikai tanácsait, mert túl közel merészkedik az egri táborhoz. A másodpercek iszonyatosan lassan peregtek, iszonyatos izgalmakat éltünk át. A felmentés Kállay és Vindisch Feri góljával érkezett. A vége 9-7 és hihetetlen boldogság, bíró a vízben, reklamálás…

Mindegy, ez minket már cseppet sem érdekel. Fantasztikus a csapat! Vindisch Feri a Kupa-győzelem után azt mondta, csapatunknak ebben az idényben nem teljesen reális a döntôbe jutás. Hát erre alaposan rácáfoltak.

Folytatás szerdán Reccoban. Földi László pedig megígérte, hogy álmodhatunk tovább. Úgy legyen! Rajtunk drukkereken nem múlik.