Név ÉvHelyszínSportágHelyezés
Bajkó KárolyBirkózás
 1968Mexikóváros 3 (kötöttfogás, váltósúly)
 1972München 3 (szabadfogás, 90 kg)
Bakos PálEvezés
 1952Helsinki - (nyolcas: reményfutamban kiesett)
Balzsay KárolyÖkölvívás
 2004Athén - (8 közé jutásért: Balzsay Károly - Yordanis Despaigne-Herrera (kubai) 25:38)
Baranyecz AndrásKerékpár
 1968Mexikóváros - (repülőverseny (reményfutamban kiesett), kétüléses verseny (reményfutam döntőjében kiesett))
Bartha LászlóAtlétika
 1948London 4 (4x100 m váltófutás: 41.6 mp)
Bedák PálÖkölvívás
 2004Athén - (1. mérkőzésen: Bedák Pál - Jeyhun Abiyev (azeri) 8:23)
Bedák ZsoltÖkölvívás
 2004Athén - (8 közé jutásért: Bedák Zsolt - Makszim Tretyak (ukrán) 24:27)
Békési SándorTorna
 1960Róma 12 (összetett, csapat: 545.45 pont, Békési: 90.15 pont) 28 (lóugrás: 18.35 pont) 66 (korlát: 18.05 pont) 78 (lólengés: 17.60 pont) 84 (összetett,egyéni: 105.25 pont) 91 (gyűrű: 17.50 pont) 112 (nyújtó: 15.45 pont)
Béres ErnőAtlétika
 1952Helsinki 7 (5000 m síkfutás: 14:24.8 mp)
Béres ZoltánÖkölvívás
 1992Barcelona 3 (81 kg)
Brandi JenőVizilabda
 1948London 2 (vízilabda csapat)
Bujdosó ImreVívás
 1988Szöul 1 (kard, csapat)
 1992Barcelona 2 (kard, csapat)
Csapó Gábor Dr.Vizilabda
 1976Montreal 1 (vízilabda csapat)
 1980Moszkva 3 (vízilabda csapat)
Csik JánosKézilabda
 1972München 8 (kézilabda csapat)
Csordás LajosLabdarúgás
 1952Helsinki 1 (labdarúgó csapat)
Deák Bárdos MihályBirkózás
 2004Athén 10 (Nem jutott tovább a csoportjából (finn ellenfelét legyőzte, az iránitól vereséget szenvedett))
Delneky GáborVívás
 1960Róma 1 (kard, csapat)
Doncsecz JózsefBirkózás
 1972München 4 (kötöttfogás, 52 kg)
 1976Montreal 7 (kötöttfogás, 57 kg (4. fordulóban kiesett))
Erdei ZsoltÖkölvívás
 2000Sydney 3 (ökölvívás, 75 kg)
Faragó JózsefBirkózás
 1992Barcelona - (kötöttfogás, 48 kg)
Faragó Tamás Dr.Vizilabda
 1972München 2 (vízilabda csapat)
 1976Montreal 1 (vízilabda csapat)
 1980Moszkva 3 (vízilabda csapat)
Farkas BélaÖkölvívás
 1948London - (1. fordulóban kiesett)
Farkas JánosLabdarúgás
 1964Tokio 1 (labdarúgó csapat)
Farkas JózsefBirkózás
 1976Montreal 7 (7-10. hely, kötöttfogás, 100 kg (3. fordulóban kiesett))
 1980Moszkva 4 (kötöttfogás, 100 kg-on felül)
Farkas LászlóSífutás
 1992Albertville 15 (4x 7.5 km sílövő váltó: 1:32:50.7 mp) 82 (10 km sílövészet: 31:43.6 mp) 83 (20 km sílövészet: 1:10:54.3 mp)
Ferjancsik DomonkosVívás
 2000Sydney 4 (kard, egyéni) 5 (kard, csapat)
 2004Athén 5 (Csapatverseny) 10 (8 közé jutásért Nemcsik Zsolt győzte le.)
Fináczy GyörgyVitorlázás
 1964Tokio 13 (Finn dingi osztály: 3771)
Garay SándorAtlétika
 1948London 7 (1500 m síkfutás:3:52.8 mp)
 1952Helsinki - (1500 m síkfutás: 4:01.2 mp (előfutamban kiesett))
Gáspár TamásBirkózás
 1988Szöul 8 (kötöttfogás, 100 kg)
Gedővári Imre Dr.Vívás
 1988Szöul 1 (kard, csapat)
Gedó GyörgyÖkölvívás
 1968Mexikóváros - (papírsúly (1. fordulóban sérülés miatt leléptették))
 1972München 1 (papírsúly)
 1976Montreal - (papírsúly (4. fordulóban kiesett))
 1980Moszkva - (papírsúly (2. fordulóban kiesett))
Görgényi IstvánVizilabda
 1972München 2 (vízilabda csapat)
Halász LászlóEvezés
 1952Helsinki - (kormányos kettes: reményfutamban kiesett)
Hammang FerencVívás
 1976Montreal 4 (kard, csapat)
 1980Moszkva 3 (kard, csapat)
Hegedűs Csaba Dr.Birkózás
 1972München 1 (kötöttfogás, 82 kg)
 1976Montreal 12 (kötöttfogás, 82 kg (2. fordulóban kiesett))
Hegedűs MiklósBirkózás
 1972München - (kötöttfogás, 74 kg (2. fordulóban kiesett))
Hennyey ImreVívás
 1948London - (párbajtőr, egyéni: 2. fordulóban kiesett, párbajtőr,csapat: elődöntőben kiesett)
Holló MiklósSífutás
 1968Grenoble 45 (50 km-es sífutás: 2:51:24.1 mp) 59 (30 km-es sífutás:1:53:41.1 mp) 64 (15 km-es sífutás: 51:20.5 mp)
Homonnay Tamás Dr.Atlétika
 1952Helsinki 11 (rúdugrás: 410 cm)
Ihász KálmánLabdarúgás
 1964Tokio 1 (labdarúgó csapat)
Jeney LászlóVizilabda
 1948London 2 (vízilabda csapat)
 1952Helsinki 1 (vízilabda csapat)
 1956Melbourne 1 (vízilabda csapat)
Juhász AttilaVívás
 1996Atlanta - (tőr, csapat (tartalék volt, de nem került rá sor))
Juhász BélaAtlétika
 1952Helsinki 14 (10000 m síkfutás: 30:39.6 mp)
Kapuvári GáborBirkózás
 2000Sydney 7 (birkózás, szabadfogás, 85 kg)
Kárpáti RudolfVívás
 1948London 1 (kard, csapat)
Kásás TamásVizilabda
 2004Athén 1 (A döntőben: Magyarország-Szerbia és Montenegró 8-7 (2-3, 3-2, 0-2, 3-0))
Kenéz GyörgyVizilabda
 1976Montreal 1 (vízilabda csapat)
Keserű FerencKerékpár
 1968Mexikóváros 41 (országúti verseny(196.2 km) 4:50:30.47 mp)
Kiss RóbertVívás
 1992Barcelona 4 (tőr, csapat)
 1996Atlanta 5 (tőr, csapat)
Klics FerencAtlétika
 1948London 5 (diszkoszvetés: 48.21 m)
 1952Helsinki 5 (diszkoszvetés: 51.13 m)
 1956Melbourne 7 (diszkoszvetés: 51.82 m)
 1960Róma 10 (diszkoszvetés: 53.37 m)
Kósz ZoltánVizilabda
 1988Szöul 5 (vízilabda csapat)
 1996Atlanta 4 (vízilabda csapat)
Kovács AttilaVívás
 1964Tokio 5 (kard, csapat)
Kovács IstvánÖkölvívás
 1992Barcelona 3 (ökölvívás, 51 kg)
 1996Atlanta 1 (ökölvívás, 54 kg)
Kovács PálVívás
 1956Melbourne 1 (kard, csapat) 7 (kard, egyéni)
 1960Róma 1 (kard, csapat)
Kovács TamásVívás
 1968Mexikóváros 3 (kard, csapat)
 1972München 3 (kard, csapat) 6 (kard, egyéni)
 1976Montreal 4 (kard, csapat)
Kozma IstvánBirkózás
 1960Róma 4 (kötöttfogás, nehézsúly)
 1964Tokio 1 (kötöttfogás, nehézsúly)
 1968Mexikóváros 1 (kötöttfogás, nehézsúly)
Kunsági GyörgyÚszás
 1960Róma - (200 m mellúszás: 2:42.4 mp (középfutamban kiesett), 4x100 m vegyesváltó: 4:17.7 mp (középfutamban kiesett))
Lakatos PálÖkölvívás
 1992Barcelona 6 (ökölvívás,48 kg (negyeddöntőben kiesett))
 1996Atlanta - (ökölvívás, 48 kg (nem indulhatott el, mert átesett a súlyhatáron))
 2000Sydney - (ökölvívás,48 kg (helyezetlen))
Lendvai TiborKerékpár
 1968Mexikóváros 17 (1000 m állórajtos időfutam: 1:06.65 mp)
Lengyel BalázsVívás
 2004Athén - (Első asszóján vereséget szenvedett az ukrán Tretyaktól.) 5 (Csapatverseny)
Madaras NorbertVizilabda
 2004Athén 1 (A döntőben: Magyarország-Szerbia és Montenegró 8-7 (2-3, 3-2, 0-2, 3-0))
Markovits KálmánVizilabda
 1952Helsinki 1 (vízilabda csapat)
 1956Melbourne 1 (vízilabda csapat)
 1960Róma 3 (vízilabda csapat)
Markovits LászlóTenisz
 1988Szöul 8 (16 közé jutott)
 1992Barcelona - (betegség miatt nem tudott versenyezni!)
 1996Atlanta - (Első fordulóban esett ki.)
Marót PéterVívás
 1972München 2 (kard, egyéni) 3 (kard, csapat)
 1976Montreal 4 (kard, csapat)
Menczel IvánLabdarúgás
 1968Mexikóváros 1 (labdarúgó csapat)
Meszéna MiklósVívás
 1964Tokio 5 (kard, csapat)
 1968Mexikóváros 3 (kard, csapat)
Mikla BélaVívás
 1948London - (párbajtőr, egyéni: 1. fordulóban kiesett, párbajtőr, csapat: elődöntőben kiesett)
Nemcsik ZsoltVívás
 2000Sydney 5 (kard,csapat) 17 (kard, egyéni)
 2004Athén 2 (kard, egyéni (a döntőben az olasz Montano 15-14-re győzte le)) 5 (Csapatverseny)
Nemere ZoltánVívás
 1964Tokio - (párbajtőr, egyéni (negyeddöntőben kiesett)) 1 (párbajtőr, csapat)
Nemes GáborVizilabda
 1992Barcelona 6 (vízilabda csapat)
Németh ImreAtlétika
 1948London 1 (kalapácsvetés: 56.07 m)
 1952Helsinki 3 (kalapácsvetés: 57.74 m)
Németh MiklósAtlétika
 1972München 7 (gerelyhajítás: 81.98 m)
 1976Montreal 1 (gerelyhajítás: 94.58 m)
 1980Moszkva 8 (gerelyhajítás: 82.40 m)
Oláh IstvánSífutás
 1992Albertville 80 (20 km-es sílövészet: 1:09:08.6 mp) 85 (15 km-es sífutás) 100 (10 km-es sífutás: 37:37.7 mp)
Palócz EndreVívás
 1948London - (tőr, egyéni: 2. fordulóban kiesett, tőr, csapat: elődöntőben kiesett)
 1952Helsinki - (tőr, egyéni (középdöntőben kiesett)) 3 (tőr, csapat)
Papp LászlóÖkölvívás
 1956Melbourne 1 (nagyváltósúly)
Papp TiborÖkölvívás
 1964Tokio - (légsúly (2. fordulóban kiesett))
Parsch PéterAtlétika
 1960Róma - (800 m síkfutás (középfutamban feladta), 1500 m síkfutás (előfutamban feladta))
Petőváry ZsoltVizilabda
 1988Szöul 5 (vízilabda csapat)
 1992Barcelona 6 (vízilabda csapat)
Piti PéterBirkózás
 1960Róma 4 (kötöttfogás, félnehézsúly)
Prouza OttóRöplabda
 1964Tokio 6 (röplabda csapat)
Rajcsányi LászlóVívás
 1948London 1 (kard, csapat)
Sáfár SzabolcsLabdarúgás
 1996Atlanta 16 (labdarúgó csapat (a 16-os döntő utolsó helyén végeztek))
Séllyei IstvánBirkózás
 1976Montreal 6 (kötöttfogás, 90 kg)
Steinmetz ÁdámVizilabda
 2004Athén 1 (A döntőben: Magyarország-Szerbia és Montenegró 8-7 (2-3, 3-2, 0-2, 3-0))
Steinmetz BarnabásVizilabda
 2004Athén 1 (A döntőben: Magyarország-Szerbia és Montenegró 8-7 (2-3, 3-2, 0-2, 3-0))
Sütő JózsefAtlétika
 1964Tokio 5 (maratoni futás: 2:17:55.8 mp)
 1968Mexikóváros - (maratoni futás (feladta))
Szabó LászlóBirkózás
 1972München - (szabadfogás, 62 kg (3. fordulóban kiesett))
Szalma LászlóAtlétika
 1988Szöul 6 (távolugrás: 800 cm)
 1992Barcelona 34 (távolugrás: 747 cm)
Szelky OttóBirkózás
 1924Párizs - (kötöttfogás, nehézsúly: 3. fordulóban kiesett)
Szentmihályi AntalLabdarúgás
 1964Tokio 1 (labdarúgó csapat)
Szerényi JánosAtlétika
 1968Mexikóváros 20 (10000 m síkfutás: 30:53.6 mp)
Szívós IstvánVizilabda
 1952Helsinki 1 (vízilabda csapat)
 1956Melbourne 1 (vízilabda csapat)
Takács JánosBirkózás
 1992Barcelona - (kötöttfogás, 74 kg)
Tilly EndreVívás
 1952Helsinki 3 (tőr, csapat) 9 (tőr, egyéni)
 1956Melbourne 3 (tőr, csapat)
Tima Ferenc Dr.Atlétika
 1948London 4 (4x100 váltófutás: 41.6 mp)
Toma FerencBirkózás
 1976Montreal 13 (kötöttfogás, 68 kg (3. fordulóban kiesett))
Toma MihályBirkózás
 1976Montreal - (kötöttfogás,74 kg (2. fordulóban kiesett) szabadfogás, 74 kg (2. fordulóban kiesett))
 1980Moszkva 6 (kötöttfogás, 82 kg)
Tóth FrankVizilabda
 1992Barcelona 6 (vízilabda csapat)
 1996Atlanta 4 (vízilabda csapat)
Tóth ImreÖkölvívás
 1972München - (félnehézsúly (2. fordulóban kiesett))
Tóth LászlóVizilabda
 1992Barcelona 6 (vízilabda csapat)
Turu IstvánÖkölvívás
 1988Szöul - (63.5 kg)
Várady BélaLabdarúgás
 1972München 2 (labdarúgó csapat)
Varga TamásVizilabda
 2004Athén 1 (A döntőben: Magyarország-Szerbia és Montenegró 8-7 (2-3, 3-2, 0-2, 3-0))
Vári AttilaVizilabda
 2000Sydney 1 (vízilabda csapat)
Várszegi JózsefAtlétika
 1952Helsinki - (gerelyhajítás: 56.82 m (selejtezőben kiesett))
Vidáts CsabaLabdarúgás
 1972München 2 (labdarúgó csapat)
Virág LajosBirkózás
 2004Athén 10 (Nem jutott tovább csoportjából (amerikai ellenfelét legyőzte, a kubaitól vereséget szenvedett))
Zágon MiklósEvezés
 1952Helsinki - (nyolcas: reményfutamban kiesett)
Zimonyi RóbertEvezés
 1952Helsinki - (nyolcas: reményfutamban kiesett, kormányos kettes: reményfutamban kiesett)
 
MagyarEnglish

Login
Password
NewbieUnknown