Elôzô 1 1141 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.09. - Labdarúgás - Egy gólos előny is előny

Hátrányból fordítva nyert a Vasas a szerdai Magyar Kupa nyolcaddöntő első mérkőzésén a Dunakanyar-Vác ellen. A találkozón a vendégek szereztek vezetést, de Nagy Tamás és Bali Péter góljaival az angyalföldiek 2–-es előnnyel utazhatnak a visszavágóra.

Egyre kevesebben váltanak jegyet a Vasas mérkőzéseire, hiszen a szerdai Magyar Kupa- mérkőzést még kevesebben tekintették meg a helyszínen, mint a hétvégi Sopron elleni bajnokit. A mintegy 500 szurkoló ezúttal legalább győzelemnek örülhetett, noha kissé nehezen is akart az megszületni. Mészöly Gézának okozott némi fejtörést az elmúlt néhány nap, hogy kit állítson a jobb hátvéd posztjára. Balog Zsolt még két héttel korábban szenvedett keresztszalag-szakadást, így a rutinos védő idén már biztosan nem léphet pályára. Ezen a mérkőzésen Pintér Zoltán sem volt bevethető, ugyanis kisebb húzódással bajlódik.

Kovács Gábor azonban harcra készen állt. A nyáron a Ferencvárostól szerződtetett 19 esztendős védő első alkalommal szerepelt a kezdő tizenegyben, és nem vallott szégyent. A Vasas a Németh G. – Kovács G., Pandur, Unierzyski, Tóth A. – Fehér Z., Ködöböcz – Kincses, Németh N., Nagy T. – Bali összeállításban kezdte a küzdelmet, ám a Vác nem játszott megilletődötten. Olyannyira nem, hogy Szabó Viktor a 25. percben megszerezte a vendégeknek a vezetést, ami némileg hatott a Vasas játékára is. Ha nem is fergetegesen, de elkezdett támadgatni a piros-kék alakulat is, gólt azonban egy rögzített helyzetet követően sikerült szereznie. Nagy Tamás egy jobb oldali szabadrúgása nyomán szállt középre a labda, Tóth András keresztirányú mozgása megzavarta Kötelest, így a labda akadálytalanul pattant a kapu jobb oldalába. (1–1).

Nagy Tamásnak különös jelentőséggel bírt a mérkőzés, hiszen édesapja évekig futballozott Vácott, és jelenleg is a Duna-parti együttes munkáját segíti. Nos, a fiú joggal állhat oda a családfő elé, hogy fogadja a gratulációkat.

A második félidőben gyorsan vezetést szerzett a Vasas, miután Németh Norbert bombájába Köteles csak beleütni tudott, a felperdülő labdát Bali Péter közelről a hálóba bólintotta. (2–1).

A folytatásban sem a Vasas, sem a Vác nem tudott gólhelyzetet kialakítani, ám a találkozó vége előtt hat perccel kis híján egyenlítettek a vendégek. Palásthy szépen, sarokkal tett maga elé egy labdát, Pandur ugyan üldözte a támadót, szerelni azonban nem tudta, így a váci futballista 15 méterről ballal lőtt, ám centiket tévedett. A slusszpoént a csereként beálló Tandari Tamás puskázta el a 93. percben. Skita bal oldali beívelését a fiatal középpályás fejelte kapura, ám 14 méteres próbálkozását Köteles szép vetődéssel hárította.

Egy gólos előnnyel utazhat tehát a Vasas a két hét múlva sorra kerülő visszavágóra, ahol a továbbjutás szempontjából még minden lehetséges. A találkozó után Gábor Tibort, a vendégek labdarúgóját agyrázkódással szállították az Árpád Kórházba, miután Tóth András ütközését követően a Vasas csapatkapitánya ráesett földön fekvő ellenfelére.

Mészöly Géza a győzelemnek örült, bár tudja, nehéz visszavágó elé néz csapatával: „A mérkőzés elején nehezen vettük fel a ritmust, de a második félidei játékunknak köszönhetően, megérdemelten nyertünk. Ez kupamérkőzés, és az egy gól is előnyt jelent. Nem lesz könnyű a visszavágó, de egyelőre mi vagyunk kedvezőbb helyzetben.”