Elôzô 1 1153 1 2 ... 1230  Utolsó

2006.11.16. - Kézilabda - Visszavágott a Kiskunhalas

A Vasas-INVITEL otthonába látogatott a Kiskunhalasi NKSE, hogy a forduló rangadójának kikiáltott mérkőzésen visszavágjon a bajnokság első fordulójában elszenvedett hazai vereségért, és természetesen mi másért, mint a két pontért. Tisztában voltak ezzel Mocsai Lajos lányai is, és nem voltak megszeppenve, amikor a pályára kellett lépniük.

Előbbi kijelentésemet máris meg kell cáfolnom, ugyanis valószínűleg nem érzelemmentesen fogadták a mérkőzés előtt megjelent Sterbinszky Amáliát, aki a női kézilabda legendás játékosa, az évszázad magyar kézilabdázója, az olimpiák és világbajnokságok izgalmas csatáinak hősnője. A hetvenes és nyolcvanas években a BEK-győztes Vasas együttesének meghatározó alakja volt, annyi eredménnyel büszkélkedhet, hogy sem idő, sem hely nincs azokat felsorolni. Sterbinszky Amália a Vasas SC aranygyűrűjét vehette át, erről a vele készült interjúban bővebben olvashatnak.

A szép pillanatok után a hasonló jelzővel illethető lányoké lett a főszerep, megkezdődött a mérkőzés. A Vasas-INVITEL kezdte jobban a találkozót, Nagy Kriszta két góljával nyitottunk (0-2). A halasiak gyorsan egyenlítettek, és ezt 4-2 után még egyszer megtették. A halasi csapat átlövője, Ilyés Annamária jó párost alkotott Valoviccsal a védelem tengelyében, szinte csak Kamper Olívia és Nagy Kriszta lövései találtak utat a kapuig, ám nem egyszer a bravúrosan védő Vörös Henrietta kezében kötött ki a labda. A félidő közepén értekesített büntetővel - melyből szép számmal akadtak a mérkőzésen - sajnos utoljára vezettünk (7-6). Ezután Koroknai ziccert értékesített, Borbély látványos passzát Herr Anita lőtte a kapunkba, 20 perc után pedig hárommal vezetett a Kiskunhalas (7-10). Triffa Ági többször is megakadályozta a halasi gólszerzést, de a sok ziccerhelyzetet kialakító vendégek ellen ő is tehetetlen volt. Mocsai mester 23 perc után kért időt, ami után egy szép Kamper góllal lépéshátrányban bár, de tartottuk magunkat (9-12).

A pontatlan passzaink után jól kontrázó Kiskunhalas Sterbik révén gólokat lőtt, mi Vörös kapus bravúrjaival nem tudtunk mit kezdeni, így a szünetben 11-16-os vendég vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidőben ott folytatódott minden, ahol abbamaradt. Berta Melinda törte meg az első pár perc eredménytelenségét (12-16), ám Ilyés két találatával nem adták meg az esélyt a felzárkózásra (12-18). Nyolc perc telt el a második játékrészből, amikor feléledtek a csapatok, és elkezdtek potyogni a gólok, a félidő közepén 18-24 volt olvasható az eredményjelzőn. A Vasas-INVITEL cseréi meg-megpezsdítették a játékot, jól védett a Tréfit váltó Zaneta Tóthova is, de Blaskovits villanásai, Nagy Kriszta bombái, Berta góljai sem voltak elegendőek a gyorsabban, lendületesebben játszó vendégek ellen. Herr Anita és társai tettek róla, hogy a differencia állandó legyen, ezen csak 24 perc elteltével sikerült valamelyest kozmetikázni, amikor négy gólra közelítettük meg a vendég csapatot (24-28).

A végjátékban sem változott a játék képe, lányaink tisztesen helytálltak, becsületesen küzdöttek, ám a Kiskunhalas jobb volt ezen az estén. A végeredményt jelentő utolsó találatot Natalija Gorova jegyezte: Vasas-INVITEL - Kiskunhalasi NKSE 26-31 (11-16)

A mérkőzés utáni értékelések:

Zsiga Gyula (KNKSE) Úgy gondolom, hogy Tomori Zsuzsi kiválásával a Vasas védőjátéka gyengült meg leginkább. Kamper Olívia jól helyettesítette, de ez kevésnek bizonyult, a Vasas nem tudott mit kezdeni a kiemelkedő kapus- és védőteljesítményünnkel. A végig jobban játszó Kiskunhalas megérdemelten nyert.

Mocsai Lajos (Vasas-INVITEL) Fáradtan játszottak a lányok, de ezért nem lehet őket hibáztatni, a terhelésnek és a pihenésnek arányban kéne lennie ahhoz, hogy a szoros bajnoki programban helyt tudjunk állni. A játékosállomány nem elegendő ahhoz, hogy Tomori Zsuzsit megfelelően tudjuk pótolni, Nagy Kriszta sok meccsen szerepelt, elfáradt. A Halas védőjátékára készültünk, de a játékritmust nem találta a csapat, ezt mutatja a két kihagyott büntető és a négy elhibázott ziccer a második félidőben. Emellett a cserelehetőségeink is minimálisak voltak. Tanulságos vereség volt, a frissebb, szervezettebb Kiskunhalas megérdemelten nyert, nem egy frekvencián volt a két csapat ezen az estén.