Megjelenítés módja:

Elôzô 1 99 1 2 ... 150 200 201  Utolsó

2004.11.14. - Sikeres hétvégét tudhat magáénak az angyalföldi csapat

Sikeres hétvégét tudhat magáénak az angyalföldi vízilabda csapat: mindkét mérkőzését megnyerve hozta a papírformát.

2004. november 12-én, pénteken a meggyengülő BVSC csapatával csobbant a Vasas a habok közé a Komjádi uszodában, szombaton, 13-án pedig a Szőnyi úton mért súlyos vereséget (4-15) a NEPTUN csapatára.

A pénteki mérkőzésen az első ráúszásnál Vindisch Ferenc játszi könnyedséggel szerezte meg a labdát, melyet 1 perccel később, egy emberfórt kihasználva, az ellenfél hálójába vágott a jobb szélről. Támadhat a BVSC, ám a támadás nem szült gólt, Nagy Viktor hárítja a lövést, majd Varga Daninak passzolja előre, kinek labdája sajnálatos módon elveszik a „ködben”. Fellelkesülve a BVSC megszerzi első találatát, mely Persely nevével van fémjelezve, ezzel az eredmény 1-1. A következő támadást nem értékesítjük, Hesztől elcsenik a vasutasok a labdát, de ők sem járnak sok szerencsével – Nagy Viktor ismételten hárít. Az újabb emberelőnyt Vindisch használja ki, egy „rövidsarkos surranóval” 2-1. Az első negyed végén Steinmetz Barna labdája épphogy érinti a gólvonalat, az állás változatlan.

A második negyedben ismét mi szerezzük meg a labdát, ám a BVSC támadásából Gulyás Ábel a kapu árnyékában állva, belelövi a „kis sárgát” kapusba. A vendégek lelkesen játszanak, akcióból megszületett munkájuk gyümölcse, ezzel 2-2. A piros-kékek mintha elszunyókáltak volna pár percre, majd Vindisch Feri távoli gólja fúj riadót a csapatnak újra. A negyed végéig nem születik újabb találat egyik oldalon sem.

A harmadik negyed kissé nehézkesen indult, a kapuba nem, ám a kapufára annál inkább célozgatnak a csapatok. Varga Dani találata törte meg a jeget, ezzel elindult a lavina. A másik oldalon Ambrus talál a blokkba, majd a hálóba. Az angyalföldi oldalon „kapufásítás”-t lehet látni, ezt kihasználva a BVSC utolsó találata Ambrus nevéhez fűződik. Talán mégis érhet ma még minket meglepetés, talán nem is lesz meg olyan könnyen ez a fránya 2 pont…? Nincs ok aggodalomra, Varga Dani eloszlatta a kételyeket, értékesíti az emberfórt és megszerzi a vezetést.

Az utolsó negyedet Steinmetz Barna bombája nyitotta meg, majd a sikerszériát Gombos folytatta akciógóljával, 7-4-re növeljük az előnyt. Az i-re a pontot Varga Dániel teszi fel-Vindisch-hez hasonlóan - a mérkőzésen 3. találatát szerzi, mellyel beállítja a végeredményt (8-4).

Jövő héten 19.30-kor a Szeged lesz a Vasas ellenfele a Komjádiban, gyertek szurkolni!